Olecko. Rodzice 9-miesięcznej dziewczynki z zarzutem zabójstwa. Zostali tymczasowo aresztowani

Olecko. Rodzicom znalezionej w piątek wieczorem martwej 9-miesięcznej dziewczynki zostały postawione zarzuty m.in. zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i wykorzystywania seksualnego dziecka. Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy.
Zobacz wideo

Jak poinformował w rozmowie z Gazeta.pl prok. Ryszard Tomkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, rodzice 9-miesięcznej dziewczynki znalezionej martwej w piątek wieczorem w Olecku usłyszeli trzy zarzuty. 

- Ojciec i matka usłyszeli zarzut znęcania się nad 9-miesięcznym dzieckiem, zabójstwa tego dziecka ze szczególnym okrucieństwem, jak również jego wykorzystania seksualnego - przekazał prokurator. Podkreślił, że osoby te zostały już aresztowane na trzy miesiące. 

Grozi im za to od 12 do 25 lat więzienia lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

Olecko. Dziecko zostało wielokrotnie uderzone tępym narzędziem

Oskarżeni to 36-letnia kobieta i kilka lat od niej starszy mężczyzna. - Według naszej wiedzy rodzice nie byli wcześniej karani, nadal to jednak sprawdzamy - zaznaczył rzecznik.

- Proces znęcania się był długotrwały. Z sekcji wynika, że dziecko zostało kilkukrotnie uderzone narzędziem twardokrawędzistym, m.in. w głowę i szyję. Dziecko miało zbite, uszkodzone serce, co było efektem uderzeń również w klatkę piersiową - dodał prok. Ryszard Tomkiewicz.

Dziewczynka trafiła wcześniej do rodziny zastępczej

Jak również potwierdził prok. Ryszard Tomkiewicz, dziecko do niedawna przebywało w rodzinie zastępczej. Sąd jednak zadecydował o zwróceniu dziewczynki rodzicom.

Więcej o: