Toruń. Wyprzedzał i wbił się w samochód z rodziną. Uratowano dwójkę dzieci, nie żyje ojciec

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w miejscowości Mała Nieszawka pod Toruniem, gdzie na drodze ekspresowej S-10 zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierowca jednego z aut poniósł śmierć na miejscu. Policja pilnie poszukuje świadków tego wypadku.
Zobacz wideo

Do wypadku doszło na drodze ekspresowej S-10 w miejscowości Mała Nieszawka w sobotę 22 czerwca po godzinie 23. Kierowca bmw wyprzedzając inny pojazd zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem osobowym marki opel astra. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła jedna osoba.

Tragiczny wypadek na drodze ekspresowej S-10 pod Toruniem. Policja prosi o pilny kontakt świadków tego zdarzenia

Według wstępnych ustaleń policjantów, 24-letni kierowca bmw podczas wyprzedzania innego pojazdu zjechał na przeciwny pas ruchu przekraczając linię podwójną ciągłą. Wtedy doszło do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem osobowym.

W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł 43-letni kierowca opla, a jego 37-letnia żona trafiła do szpitala. W samochodzie podróżowała jeszcze dwójka dzieci, które nie doznały poważnych obrażeń i zostały przekazane pod opiekę rodziny.

Na miejscu wypadku prace prowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz prokurator z Prokuratury Rejonowej w Toruniu. Kierowca bmw, mieszkaniec województwa mazowieckiego, został zatrzymany i obecnie przebywa w policyjnym areszcie. 24-latek w chwili wypadku był trzeźwy.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zwrócili się o pomoc do świadków, którzy pomogą ustalić okoliczności tego wypadku. Osoby te są proszone o pilny kontakt z policjantami - informacje można zgłaszać pod numerami telefonu 56 641 23 68 lub 69 oraz 56 641 26 07 lub 09 lub osobiście w siedzibie KMP w Toruniu (ul. Grudziądzka 17).

Więcej o: