Poznań. Spór o sypanie kwiatków w procesji Bożego Ciała. "Jedna z matek przyprowadziła synka"

Znanemu księdzu Danielowi Wachowiakowi najwyraźniej nie spodobało się, że w sypaniu kwiatków podczas procesji Bożego Ciała razem z dziewczynkami wziął udział chłopiec. "Pozwólcie, że nie skomentuję" - napisał duchowny. Pod postem księdza komentowali za to inni.
Zobacz wideo

Ksiądz Daniel Wachowiak jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Na Twitterze ma ponad 16 tys. obserwujących, prowadzi też kanał na YouTube, gdzie trafiają m.in. fragmenty jego kazań. Duchowny z Poznania zasłynął też krytyką Jacka Jaśkowiaka. Gdy ten został prezydentem miasta, Wachowiak napisał na Twitterze: "Poznaniu, żal mi Ciebie. Żal, że w wyborach Twoi mieszkańcy nie biorą pod uwagę, jak traktuje Ewangelię włodarz miasta". Później odprawił za Jaśkowiaka mszę, na którą przyszedł prezydent. Duchowny krytykował też pomysł Jaśkowiaka, by w Poznaniu funkcjonowały 24-godzinne gabinety ginekologiczne oraz by miasto współpracowało z aptekami, w których będzie można kupić tabletkę "dzień po". Wachowiak skomentował to tak: "Katolikom z Poznania, uważającym się za wierzących, a chcącym głosować na tego człowieka, nie może być to obojętne. Poznaniu, Poznaniu... Bo gorzej na Sądzie Bożym będzie z tobą niż z Sodomą".

Wachowiak w listopadzie ubiegłego roku został przeniesiony z parafii w Poznaniu do kościoła w Piłce.

Ks. Wachowiak o sypaniu przez chłopca kwiatów w procesji

Teraz w mediach społecznościowych znowu szeroko komentowany jest wpis ks. Wachowiaka. Duchownemu najwyraźniej nie w smak jest, że podczas procesji w Boże Ciało kwiatki sypał chłopiec. "W pewnej poznańskiej parafii, do dziewczynek sypiących na procesji kwiatki, jedna z matek przyprowadziła swojego małego synka, dała mu koszyczek i chłopczyk rzucał kwiaty. Pozwólcie, że nie skomentuję" - napisał duchowny.

Wpis zyskał tysiąc komentarzy. Zdania były podzielone, ale większość komentujących nie rozumie, co złego jest w fakcie, że chłopiec brał udział w sypaniu kwiatków. "Ale, że o co chodzi? W czym problem?" - napisał Krzysztof Luft, były rzecznik KRRiT. "Ale co tu komentować? Że chłopak sypał kwiaty?" - czytamy we wpisie ks. Grzegorza Kramera. "I fajnie. Komuś to przeszkadza?" - pyta z kolei blogerka Kataryna. Na jej wpis odpowiedział Krzysztof Bosak. Były szef Młodzieży Wszechpolskiej stwierdził, że "w Kościele role płciowe mają być różne, a nie ujednolicone. Kościół to nie poligon doświadczalny dla lewicy". 

Więcej o: