Duży korek na A4. GDDKiA zaleca kierowcom ominąć Karwiany i jechać przez Wrocław

W niedzielę w godzinach przedpołudniowych przed punktem poboru opłat w Karwianach na A4, w stronę granicy z Niemcami, zaczął tworzyć się potężny korek. W szczytowym momencie mierzył aż 10 km. Obecnie zmalał, ale GDDKiA radzi kierowcom, by jechali przez Wrocław.
Zobacz wideo

Korek na A4 na wysokości punktu poboru opłat w Karwianach zaczął tworzyć się przez godziną 12. W pewnym momencie zator wynosił aż 10 km. Około godziny 16.00 w niedzielę usłyszeliśmy, że korek mierzy blisko 5 km. - Utrudnienia utrzymują się od kilku godzin, proponujemy ominąć Karwiany, jadąc przez Wrocław. Należy wcześniej zjechać w Krajkowie - instruuje pracownik informacji dla kierowców w GDDKiA.

Korek na A4 przed PPO Karwiany

Korki tworzą się w związku z powrotami z długiego weekendu, ale duże znaczenie mają też prace remontowe trwające na PPO Karwiany. Mają one się zakończyć we wtorek.

Korek tworzy się również w przeciwnym kierunku. Jadący w stronę Katowic kierowcy w niedzielę po południu muszą się liczyć z zatorem o długości ok. 1,5 km.

GDDKiA informowała przed godziną 13, że na PPO Karwiany odstąpiono od poboru opłat na bramkach wjazdowych w kierunku Wrocławia.

Więcej o: