Szczecin. Aresztowano mężczyznę podejrzanego o próbę uprowadzenia trzech dziewczynek

- Mężczyzna podejrzany o usiłowanie uprowadzenia trzech dziewczynek i pozbawienia ich wolności spędzi najbliższy miesiąc w areszcie - poinformowała w sobotę szczecińska prokuratura okręgowa.

"Dziś na wniosek Prokuratora Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże w Szczecinie mężczyzna podejrzany o usiłowanie w dniu 17 czerwca br. uprowadzenia trzech małoletnich pokrzywdzonych i pozbawienia ich wolności został tymczasowo aresztowany" - głosi zamieszczony na Twitterze wpis prokuratury.

- Mężczyzna został zatrzymany w piątek i usłyszał zarzuty uprowadzenia i pozbawienia wolności trzech małoletnich - powiedziała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska, którą cytuje Polsat News. Dodała, że "do zdarzenia doszło w prawobrzeżnej części miasta w okolicach Osiedla Kasztanowego".

Trwa gromadzenie materiału dowodowego w sprawie próby uprowadzenia. Przesłuchane mają zostać dziewczynki. Z wcześniejszych ustaleń policji wynikało, że mężczyzna dwukrotnie próbował skłonić dziewczynki do wejścia do swojego samochodu, ale te w obu przypadkach odmówiły. Pierwsza z nich  o tym, co się wydarzyło poinformowała szkołę; druga - zawiadomiła dorosłych. Śledczy nie informują o okolicznościach, w jakich miało dojść do próby uprowadzenia trzeciej z dziewczynek.

Mężczyzna odpowie za czyny z artykułu 211 Kodeksu karnego i artykułu 189 paragraf 1 tego kodeksu. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Komentarze (89)
Szczecin. Aresztowano mężczyznę podejrzanego o próbę uprowadzenia trzech dziewczynek
Zaloguj się
 • czarna_zoska

  Oceniono 22 razy 16

  Wyjatkowo duza ilosc wszelkiej masci świrow obrodzila w ostatnich latach.

 • cleryka

  Oceniono 13 razy 11

  Mądre dziewczynki,chyba uczęszczały na lekcje wychowania seksualnego, inne naiwne by wsiadły do samochodu.

 • saammm

  Oceniono 13 razy 9

  O, jaka Policja stała się uważna. Ale tylko w wybranych przypadkach. Pewnie nadal można się zgłaszać z prośbą o interwencję w przypadku gróźb pozbawienia życia i usłyszeć, że nie ma podstaw, że nic się nie dzieje...zabierają się do roboty dopiero jak ktoś znajdzie zwłoki.

 • koment22

  Oceniono 19 razy 7

  No dobrze, do rzeczy: kiedy i na którą parafię będzie przeniesiony ?

 • ula-56

  Oceniono 19 razy 5

  Przykład idzie z góry od czarnych sukienkowych

 • aussieozz

  Oceniono 6 razy 4

  Wyrwać chwasta

 • zerozer52

  Oceniono 18 razy 4

  Ot, taki suweren.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX