Szczecin. Aresztowano mężczyznę podejrzanego o próbę uprowadzenia trzech dziewczynek

- Mężczyzna podejrzany o usiłowanie uprowadzenia trzech dziewczynek i pozbawienia ich wolności spędzi najbliższy miesiąc w areszcie - poinformowała w sobotę szczecińska prokuratura okręgowa.
Zobacz wideo

"Dziś na wniosek Prokuratora Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże w Szczecinie mężczyzna podejrzany o usiłowanie w dniu 17 czerwca br. uprowadzenia trzech małoletnich pokrzywdzonych i pozbawienia ich wolności został tymczasowo aresztowany" - głosi zamieszczony na Twitterze wpis prokuratury.

- Mężczyzna został zatrzymany w piątek i usłyszał zarzuty uprowadzenia i pozbawienia wolności trzech małoletnich - powiedziała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska, którą cytuje Polsat News. Dodała, że "do zdarzenia doszło w prawobrzeżnej części miasta w okolicach Osiedla Kasztanowego".

Trwa gromadzenie materiału dowodowego w sprawie próby uprowadzenia. Przesłuchane mają zostać dziewczynki. Z wcześniejszych ustaleń policji wynikało, że mężczyzna dwukrotnie próbował skłonić dziewczynki do wejścia do swojego samochodu, ale te w obu przypadkach odmówiły. Pierwsza z nich  o tym, co się wydarzyło poinformowała szkołę; druga - zawiadomiła dorosłych. Śledczy nie informują o okolicznościach, w jakich miało dojść do próby uprowadzenia trzeciej z dziewczynek.

Mężczyzna odpowie za czyny z artykułu 211 Kodeksu karnego i artykułu 189 paragraf 1 tego kodeksu. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Więcej o: