Dziś ostatnie pożegnanie 10-letniej Kristiny z Mrowin. Apel rodziny do uczestników ceremonii

W sobotę o godz. 10.00 na cmentarzu komunalnym w Żarowie odbędą się uroczystości pogrzebowe zamordowanej 10-latki Kristiny. Rodzina dziewczynki zwróciła się z apelem do uczestników ceremonii i mediów.

O godzinie 10 na cmentarzu komunalnym w Żarowie na Dolnym Śląsku rozpocznie się ceremonia pogrzebowa zamordowanej 10-latki Kristiny z Mrowin. Rodzina dziecka poprosiła, by uczestnicy pogrzebu nie przychodzili na ceremonię w czarnych ubraniach.

Na prośbę mamy dziewczynki zwracamy się do wszystkich, którzy będą uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu dziecka, aby na pogrzeb nie przychodzić ubranym w czarnych kolorach. Prosimy, aby przyjść ubranym w kolorach białym i niebieskim. W ulubionych kolorach zmarłej dziewczynki. Prosimy również, aby zabrać ze sobą białe kwiaty.

Apel do mediów i mieszkańców

Bliscy zaapelowali do przedstawicieli mediów oraz do osób zamierzających uczestniczyć w pożegnaniu Kristiny o uszanowanie uczuć i prywatności rodziny dziecka oraz o powstrzymanie się od jakiegokolwiek fotografowania, filmowania czy transmitowania online uroczystości pogrzebowej.

Podejrzany o zabójstwo 10-latki mężczyzna został zatrzymany w niedzielę po południu. Przyznał się do zabójstwa i do podżegania do zabójstwa dziecka. Za pozbawienie życia Kristiny miał oferować 10 tysięcy. Decyzją Sądu Rejonowego w Świdnicy 22-letni Jakub A. został aresztowany na trzy miesiące. Nadano mu status więźnia niebezpiecznego.

Więcej o: