Niszczycielska ulewa w Gdyni. Zapadła się ziemia. Jest wielka wyrwa w drodze

Burze i silne opady deszczu przeszły nad Gdynią. Zniszczony jest lokalny mostek, co powoduje utrudnienia dla kierowców. Władze obiecują szybką naprawę.
Zobacz wideo

Nawałnica przeszła nad Gdynią w Boże Ciało. Najbardziej ucierpiała ulica Janka Wiśniewskiego przy mostku na Potoku Chylońskim. Została podmyta i obsunęła się. Na Facebooku Gdynii pojawiło się nagranie, na którym dobrze widać skalę zniszczeń: 

Ulewa w Gdyni. Zniszczona droga i objazd

W piątek urząd miasta wydał komunikat w tej sprawie. - Podjęliśmy niezbędne kroki w celu rozwiązania tej sytuacji. Wszystkie służby, które będą realizować naprawę tej drogi, mają dziś odprawę. Jutro w trybie pilnym zostanie przeprowadzona ekspertyza, a od przyszłego tygodnia rozpoczynamy prace naprawcze - powiedział Marek Łucyk, wiceprezydent Gdynia ds. rozwoju. - Mieszkańcy mogą być spokojni. Przygotowaliśmy objazd i wszystkie osoby, które na co dzień korzystają z tej alternatywnej dla Estakady Kwiatkowskiego trasy, mają zapewniony dojazd do centrum i z powrotem do dzielnic północnych - dodał.

Strażacy w Gdyni po ulewach usuwali połamane przez silny wiatr konary drzew i wypompowywali wodę z zalanych budynków, posesji oraz dróg. 

Więcej o: