Ks. Misiak ekskomunikowany. Był znany z Chrystotek i modlitw przed sklepami z dopalaczami

Łódzka Kuria Metropolitalna poinformowała, że należący do niej kapłan ks. Michał Misiak został objęty karą ekskomuniki. Nie poinformowano o powodach decyzji. Charyzmatyczny ksiądz był kojarzymy z głośnych akcji, jak kolęda w agencji towarzyskiej czy modlitwa przed sklepami z dopalaczami.
Zobacz wideo

Jeden z najsłynniejszych łódzkich duchownych został ekskomunikowany. Ksiądz Michał Misiak zasłynął nietypowymi formami modlitwy czy nabożeństw. Duchowny m.in. poszedł z kolędą do agencji towarzyskiej, organizował modlitwy przed sklepami z dopalaczami i spowiedź na spacerach. - Jakbym chodził tylko do uśmiechniętych ludzi, to bym nie spełniał swojej misji - mówił w rozmowie z weekend.gazeta.pl.  Łodzi i Bełchatowie był inicjatorem Chrystotek, czyli dyskotek ewangelizacyjnych.

Jak opisywała łódzka "Gazeta Wyborcza", Misiak nie krył "sympatii wobec ruchów radykalnych. Błogosławił Łódzki Pluton Straży Marszu Niepodległości, a przed przyjęciem ślubów kapłańskich należał do kierownictwa Młodzieży Wszechpolskiej". 

Na stronie łódzkiej kurii opublikowano komunikat w sprawie ekskomuniki dla księdza. Nie poinformowano w nim o powodach takiej decyzji, a jedynie o jej konsekwencjach:

W związku z licznymi zapytaniami Kuria Metropolitalna Łódzka informuje, że ksiądz Michał Misiak, kapłan Archidiecezji Łódzkiej na mocy kanonu 1364 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego zaciągnął karę ekskomuniki latae sententiae. Tym samym został usunięty z urzędów kościelnych i zostało mu zabronione: - jakikolwiek udział posługiwania w sprawowaniu Ofiary eucharystycznej i w jakichkolwiek innych obrzędach kultu; - sprawowanie sakramentów i sakramentaliów oraz przyjmowanie sakramentów; -sprawowanie urzędów kościelnych, posług i jakichkolwiek innych zadań, bądź wykonywanie aktów rządzenia. W konsekwencji otrzymał zakaz noszenia stroju duchownego, także liturgicznego.

Według portalu wiadomosci-lodz.pl Misiak "od roku przebywa w Jerozolimie, gdzie oddaje się głównie modlitwom i pomaga pielgrzymom".

Więcej o:
Komentarze (230)
Ks. Misiak ekskomunikowany. Był znany z organizowania Chrystotek
Zaloguj się
 • metanoja

  Oceniono 35 razy 29

  Musiało być na rzeczy coś poza brunatnymi sympatiami, skoro Ryś go ekskomunikował.

 • surferkaj

  Oceniono 38 razy 28

  do nazioli, to teraz widzicie jak was traktuje ta władza i jej kościół, wcześniej was tolerowali, bo nie mieli jeszcze takiego przekonania co do swojej popularności, a wy szczekaliście jak chcieli, nigdy nie widziałem żeby ONR albo MW, demonstrowało pod kurią np. przeciw pedofilii, jej ukrywaniu, przeciw życiu ponad stan kapłanów wyższej rangi. A teraz po wyborach kiedy wasze pupile nie zebrali zbyt wielu głosów, mają was gdzieś, i zaprawdę powiadam, PIS też kopnie was w tyłek.

 • claudiusz

  Oceniono 35 razy 23

  a pedofilow koscielnych kosciol zostawia w spokoju...ba! nawet ich chroni

 • c.t.k

  Oceniono 24 razy 22

  Świadomie przyjął drugi chrzest, protestancki, dlatego go wy3.14erdolili

 • lgsz

  Oceniono 25 razy 19

  A dlaczego osoby duchowne dopuszczające się ciężkiego grzechu (bardzo ciężkiego) nie obejmuje taka kara w naszym kościele, jest to dla przeciętnego katolika dziwne, nie rozumiem postępowania monarchów kościelnych, sami swoim postępowaniem odsuwają wiernych od kościoła

 • Kasia M

  Oceniono 28 razy 18

  A kiedy wykluczenie księży za prawdziwe zbrodnie tzn:pedofilie złodziejstwo namawianie do zabójstw!!!!tak do przelewu krwi ?????!!!!!KIEDY ???.

 • tomasz.rze

  Oceniono 19 razy 17

  "Duchowny m.in. poszedł z kolędą do agencji towarzyskiej"
  Spotkał tam biskupa, który usuwa świadków, żeby sie nie wydało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX