Ks. Misiak ekskomunikowany. By znany z Chrystotek i modlitw przed sklepami z dopalaczami

dzka Kuria Metropolitalna poinformowaa, e nalecy do niej kapan ks. Micha Misiak zosta objty kar ekskomuniki. Nie poinformowano o powodach decyzji. Charyzmatyczny ksidz by kojarzymy z gonych akcji, jak kolda w agencji towarzyskiej czy modlitwa przed sklepami z dopalaczami.
Zobacz wideo

Jeden z najsłynniejszych dzkich duchownych został ekskomunikowany. Ksiądz Michał Misiak zasłynął nietypowymi formami modlitwy czy nabożeństw. Duchowny m.in. poszedł z kolędą do agencji towarzyskiej, organizował modlitwy przed sklepami z dopalaczami i spowiedź na spacerach. - Jakbym chodził tylko do uśmiechniętych ludzi, to bym nie spełniał swojej misji - mówił w rozmowie z weekend.gazeta.pl.  Łodzi i Bełchatowie był inicjatorem Chrystotek, czyli dyskotek ewangelizacyjnych.

Jak opisywała łódzka "Gazeta Wyborcza", Misiak nie krył "sympatii wobec ruchów radykalnych. Błogosławił Łódzki Pluton Straży Marszu Niepodległości, a przed przyjęciem ślubów kapłańskich należał do kierownictwa Młodzieży Wszechpolskiej". 

Na stronie łódzkiej kurii opublikowano komunikat w sprawie ekskomuniki dla księdza. Nie poinformowano w nim o powodach takiej decyzji, a jedynie o jej konsekwencjach:

W związku z licznymi zapytaniami Kuria Metropolitalna Łódzka informuje, że ksiądz Michał Misiak, kapłan Archidiecezji Łódzkiej na mocy kanonu 1364 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego zaciągnął karę ekskomuniki latae sententiae. Tym samym został usunięty z urzędów kościelnych i zostało mu zabronione: - jakikolwiek udział posługiwania w sprawowaniu Ofiary eucharystycznej i w jakichkolwiek innych obrzędach kultu; - sprawowanie sakramentów i sakramentaliów oraz przyjmowanie sakramentów; -sprawowanie urzędów kościelnych, posług i jakichkolwiek innych zadań, bądź wykonywanie aktów rządzenia. W konsekwencji otrzymał zakaz noszenia stroju duchownego, także liturgicznego.

Według portalu wiadomosci-lodz.pl Misiak "od roku przebywa w Jerozolimie, gdzie oddaje się głównie modlitwom i pomaga pielgrzymom".