Burze z gradem niemal w całej Polsce. Ostrzeżenia dla 12 województw, miejscami będzie niebezpiecznie

IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne dla 12 województw przez burzami z gradem. Najbardziej niebezpiecznie będzie w południowo-wschodniej Polsce. Bez burz jedynie na zachodzie kraju.
Zobacz wideo

Ostrzeżenie drugiego stopnia wydano dla województw: lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego, a także w części woj. mazowieckiego i łódzkiego. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 30-40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami wystąpi grad.

Ponadto ostrzeżenie pierwszego stopnia wydano dla woj. podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego oraz części woj. mazowieckiego, pomorskiego, łódzkiego i opolskiego.
W tym przypadku prognozuje się wystąpienie burz z nieco mniejszymi opadami i porywami wiatru dochodzącymi do 65-85 km/h. Miejscami możliwy grad.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, że tylko w czwartek utonęły trzy osoby w województwach: łódzkim (miejscowość Karolinów, mężczyzna lat 57) i mazowieckim (miejscowość Jagodno, mężczyzna lat 45 i w Warszawie, mężczyzna lat 31). Łącznie od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 119 przypadków utonięć. Coraz częściej występują też pożary lasów - w środę jednostki straży pożarnej prowadziły działania przy 36 pożarów lasów, w tym trzy na Mazowszu. 

RCB przypomina, by w trakcie burz nie wychodzić z domu, jeśli nie jest to konieczne, zatrzymać samochód z dala od drzew, jeśli się pływa - wyjść z wody, unikać otwartych przestrzeni czy odłączać od prądu sprzęt domowy.

Więcej o:
Komentarze (32)
Burze z gradem niemal w całej Polsce. Ostrzeżenia dla 12 województw, miejscami będzie niebezpiecznie
Zaloguj się
 • sim.salabim

  Oceniono 10 razy 8

  Czy odlaczanie sprzetu elektrycznego w domu jest naprawde niezbedne? Czy tylko swiadczy o fatalnym stanie technicznym podlaczen energetycznych w PL?
  Rozumiem, ze 40 lat temu odlaczalo sie telewizor Rubin podczas burzy, ale obecnie wszystko jest na prad, trudno odlaczyc lodowke, piekarnik czy plyte indukcyjna.

 • potulny

  Oceniono 7 razy 5

  przeciez sejmopisowce modlili sie tylko odeszcz a tu nagle grad. probojcie jeszcze raz ale szczerze.

 • wandulkadwa

  Oceniono 5 razy 5

  ten na gorze pogroził za głosowanie na pis

 • shtalman

  Oceniono 1 raz 1

  Niedobrze, bo znów te tępe wolskie nieubezpieczone gumofilce z wolski B będą żądać kasy z naszych podatków, wyyebać ich na Białoruś jest dobrym pomysłem, lubią jak im ktoś batem po leniwej doopie przejedzie, rzecznik praw dziecka z estymą to wspomina

 • zigzaur

  Oceniono 5 razy 1

  Po porze suchej następuje pora deszczowa - jak w Afryce.
  Po Suchockiej Moczulski.

 • shtalman

  Oceniono 2 razy 0

  Grady! Takie zawołanie rycerskie było wszechwolaka Zbyszko przy pijackiej bijatyce, a herbem jego był tępy wolski ryj, jedyne co dobre miał to Dżesikę która dużą gruba doopą łupała orzechy

 • losiu4

  Oceniono 3 razy -1

  no i jak? Pogoniło w końcu tego proboszcza czy zdążył się pod baldachimem schować?

  Pozdrawiam

  Losiu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX