Pogoda na dziś - poniedziałek 24 czerwca. Duże rozpogodzenia i słońce w niemal całym kraju

Pogoda na dziś - poniedziałek 24 czerwca. Pierwszy dzień nowego tygodnia zapowiada się z bardzo słoneczną i ciepłą pogodą w niemal całym kraju. Mieszkańcy województw lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego muszą się jednak liczyć z opadami deszczu w tym regionie.
Zobacz wideo

Dziś pogoda nie sprawi nam zbyt wielu niespodzianek - w większości kraju będzie bardzo ciepło i słonecznie. Deszcz może pojawić się tylko w czterech województwach w południowo-wschodniej Polsce.

Temperatura. Dziś termometry pokażą maksymalnie od 22 do 27 stopni

Meteorolodzy zapowiadają na dziś najniższą temperaturę w ciągu dnia dla Gdańska, Koszalina i Suwałk, gdzie ma być około 22 stopni. Jeden stopień więcej prognozowany jest dla województwa lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. 24 stopnie przewidywane są w województwach podlaskim, warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim, łódzkim i śląskim. Najwyższą temperaturę, 27 stopni, pokażą z kolei termometry we Wrocławiu. W pozostałych regionach od 25 do 26 stopni. 

Pogoda na dziś - poniedziałek 24 czerwca.Pogoda na dziś - poniedziałek 24 czerwca. fot. gazeta.pl

Opady. Tylko w południowo-wschodniej Polsce możliwe są dziś opady deszczu

Meteorolodzy przewidują zachmurzenie umiarkowane i duże tylko w województwach małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i lubelskim. Tam też zapowiadane są przelotne opady deszczu. W pozostałych regionach duże rozpogodzenia i niemal bezchmurne niebo. W całej Polsce wiatr słaby i umiarkowany. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj na pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: