Zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Jakub A. miał ją uprowadzić wypożyczonym samochodem

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal tvp.info, podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin Jakub A. miał użyć do porwania dziewczynki samochodu z wypożyczalni. Przy oddawaniu auta miał być zdenerwowany, a także próbować zatrzeć ślady obecności dziewczynki w pojeździe.
Zobacz wideo

W artykule czytamy, że prokuratura nie chce ujawnić, jakie ślady znaleziono w wypożyczonym samochodzie. Jeden z rozmówców tvp.info miał powiedzieć o Jakubie A.: Kiedy oddawał auto, był zdenerwowany. Okazało się, że wysprzątał dokładnie wnętrze samochodu. Miał także wyprać tapicerkę na siedzeniach. 

Podejrzany o zabójstwo 10-latki z Mrowin mężczyzna został zatrzymany w niedzielę 16 czerwca po południu. Przyznał się do zabójstwa i do podżegania do zabójstwa dziecka. Za pozbawienie życia Kristiny miał oferować 10 tysięcy. Decyzją Sądu Rejonowego w Świdnicy 22-letni Jakub A. został aresztowany na trzy miesiące. Nadano mu status więźnia niebezpiecznego.

Zabójstwo Kristiny z Mrowin. Luki w alibi podejrzanego

Początkowo 22-latek przyznał się do zarzutu podżegania do zabójstwa, ale nie przyznawał się do samego zabójstwa, przedstawił swoją wersję wydarzeń, mówił, że wyjeżdżał, wskazywał inne miejsca, w których miał przebywać. Dopiero po wizji lokalnej, w czasie której wychodziły - jak to określił prokurator - "luki" w jego alibi, 22-latek przyznał się do obu stawianych mu zarzutów.

Więcej o: