Zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Jakub A. miał ją uprowadzić wypożyczonym samochodem

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal tvp.info, podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin Jakub A. miał użyć do porwania dziewczynki samochodu z wypożyczalni. Przy oddawaniu auta miał być zdenerwowany, a także próbować zatrzeć ślady obecności dziewczynki w pojeździe.
Zobacz wideo

W artykule czytamy, że prokuratura nie chce ujawnić, jakie ślady znaleziono w wypożyczonym samochodzie. Jeden z rozmówców tvp.info miał powiedzieć o Jakubie A.: Kiedy oddawał auto, był zdenerwowany. Okazało się, że wysprzątał dokładnie wnętrze samochodu. Miał także wyprać tapicerkę na siedzeniach. 

Podejrzany o zabójstwo 10-latki z Mrowin mężczyzna został zatrzymany w niedzielę 16 czerwca po południu. Przyznał się do zabójstwa i do podżegania do zabójstwa dziecka. Za pozbawienie życia Kristiny miał oferować 10 tysięcy. Decyzją Sądu Rejonowego w Świdnicy 22-letni Jakub A. został aresztowany na trzy miesiące. Nadano mu status więźnia niebezpiecznego.

Zabójstwo Kristiny z Mrowin. Luki w alibi podejrzanego

Początkowo 22-latek przyznał się do zarzutu podżegania do zabójstwa, ale nie przyznawał się do samego zabójstwa, przedstawił swoją wersję wydarzeń, mówił, że wyjeżdżał, wskazywał inne miejsca, w których miał przebywać. Dopiero po wizji lokalnej, w czasie której wychodziły - jak to określił prokurator - "luki" w jego alibi, 22-latek przyznał się do obu stawianych mu zarzutów.

Więcej o:
Komentarze (137)
Zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Jakub A. miał ją uprowadzić wypożyczonym samochodem
Zaloguj się
 • fakekonto10

  Oceniono 21 razy 15

  Lepszego prezentu wszystkie redakcje nie mogły sobie wymarzyć na wakacje. Taki poczytny temat, a i co dzień dochodzą "nowe" ważne wiadomości w sprawie. Sezon ogórkowy (vel. Madzi) ogłaszam za otwarty.

 • erroor

  Oceniono 14 razy 10

  Zakładam, że to pracownicy wypożyczalni zwrócili uwagę, że auto wróciło wysprzątane. Tylko, że to oznacza wypożyczyli klientowi auto nieposprzątane co jest dość dziwne, powiedziałbym wręcz podejrzane.

 • gazeta1960

  Oceniono 29 razy 9

  Wielokrotnie apelowałem do dziennikarzy o zaprzestanie "MIAŁ-czenia".
  Skoro MIAŁ coś zrobić, to to zrobił - bo był człowiekiem obowiązkowym.
  Jeśli obawiacie się podania was do sądu za podawanie niesprawdzonych informacji i dlatego tak głupio piszecie, to napiszcie po polsku: "PRAWDOPODOBNIE uprowadził ją wypożyczonym samochodem". Wyjdzie na to samo, ale brzmi po ludzku, a nie po kociemu.

 • ezdord

  Oceniono 16 razy 8

  Wyłączcie komentarze.

 • helwiusz

  Oceniono 11 razy 7

  To mi dopiero "zbrodnia doskonała". Zbir najpierw próbuje wynając płatnego zabójcę. Kiedy ten mu odmawia, pożycza furę, używa jej do uprowadzenia i zamordowania ofiary, a na koniec zwraca narzędzie zbrodni do wypożyczalni z wypraną tapicerką. Takiego Napoleona zbrodni ująć - no, to jest historyczny sukces naszego Scotland Yardu.

 • scyplon_afrykanski

  Oceniono 17 razy 7

  A co tego dnia Jakub A. miał na śniadanie?
  Jakiej firmy skarpetki nosił?
  Czy Jakub A. był kiedyś na wakacjach w Chorwacji?

 • burmiszcz

  Oceniono 12 razy 6

  Takich przestępców powinno się recyclinować. Fizycznie jest raczej drowy. Rozdać jego organy potrzebującym. Nerki, wątroba, płuca, serce. Zabrał jedno życie, ale może uratować sześć.

 • yaspiman

  Oceniono 10 razy 6

  to on jeszcze nie powiesił sie w celi?

 • Maryla Musidlowska

  Oceniono 15 razy 5

  Nie można komentować tego rodzaju zbrodni nie rozumiem tego jest to całkowicie patologiczne i nie zrozumiałe dla normalnego człowieka. CAŁA TA HISTORIA JEST DLA MNIE ZUPEŁNIE NIE ZROZUMIAŁA. Dlaczego miał zabić ta dziewczynkę? JEŻELI BYL ZAKOCHANY W Jej matce to czemu chciał Ją tak krzywdzić zabijając Jej dziecko?To wszystko jest chore i obawiam się ze tak to zakwalikuja lekarze i wsadza go do psychiatra.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX