Najpierw upał, potem burze z gradem i porywisty wiatr. Ostrzeżenia dla prawie całej Polski

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega: w Boże Ciało po południu burze z gradem mogą wystąpić we wszystkich województwach poza Dolnośląskim i Opolskim. Może też silnie wiać.
Zobacz wideo

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje o ostrzeżeniach pierwszego stopnia. W niemal całej Polsce mogą wystąpić burze z gradem. Temperatury w dużej części kraju zbliżone są do 30 stopni.

Pogoda w czwartek: burzowo, do tego możliwy grad

Alert pogodowy, który wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, obowiązuje od południa do północy w czwartek. - Możemy spodziewać się deszczu, burz i porywów wiatru do 80 kilometrów na godzinę - powiedziała IAR Anna Adamkiewicz, rzeczniczka RCB.

W czasie takich gwałtownych zjawisk w miarę możliwości lepiej pozostać w domu, zabezpieczyć okna i drzwi, a także uprzątnąć z balkonów czy tarasów przedmioty, które może ponieść wiatr. RCB zwraca uwagę, by w trakcie burzy nie chować się pod drzewami, bo wiatr może je uszkodzić i przewrócić.

Burze przemieszczają się z zachodu na wschód wraz z chłodnym frontem atmosferycznym. W sobotę ma on przynieść ochłodzenie. IMGW już w środę ostrzegał, że ekstremalne zjawiska meteorologiczne będą występować lokalnie, dlatego warto śledzić na bieżąco ostrzeżenia i samodzielnie obserwować zmiany pogody.

Jak nie burze, to upał

Dla dwóch województw, w których prawdopodobieństwo wystąpienia burz jest niewielkie, IMGW wydało ostrzeżenie związane z wysokimi temperaturami - także pierwszego stopnia. Dotyczy ono prawie całego Dolnego Śląska i Opolszczyzny, z wyjątkiem południowych krańców.

Więcej o:
Komentarze (20)
Najpierw upał, potem burze z gradem i porywisty wiatr. Ostrzeżenia dla prawie całej Polski
Zaloguj się
 • qeton

  Oceniono 6 razy 6

  To nie jest zaskoczenie. W taki sposób Opaczność karze PIS i ich wyborców.

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 8 razy 4

  Gdzie można kupić dobrej jakości kropidło? Potrzebuję takie markowe (z logo kościoła katolickiego), a nie jakieś chińskie, co się rozleci przy pierwszym użyciu.

 • mrblix

  Oceniono 4 razy 2

  Jest lato. Jest gorąco. Są burze.

 • cmochall

  0

  Miejmy nadzieje ,ze jak zawsze prognozy sie nie sprawdza.

 • moriach

  0

  I gdzie te burze i grady? W Warszawie przed południem troszkę pokropiło a przez resztę dnia i teraz w nocy upał niemiłosierny.

 • jamgawel2

  Oceniono 6 razy -2

  mam do oddania stare buty, kilka par rekawiczek, sukienke, plastikowe widelce, noze i lyzeczke.
  Moge dolozyc kilka torebek plastikowych.
  Chetnych zapraszam do najblizszego smietnika.
  P.S. Niestety nie ma starych gazet gazety. recykluje przez komende delete.

 • losiu4

  Oceniono 5 razy -3

  Kłaniam się Tobie, przedwieczny Boze
  Którego niebo objąć nie może
  Jam proch mizerny przed Twą możnością
  Z wojskiem aniołów klękam z radością

  Pozdrawiam

  Losiu

 • losiu4

  Oceniono 4 razy -4

  a jak nas tu na religijne tematy wzięło... nie wiem czy ktoś pamięta radzieckiego slowiczka, ałłę… ona w swoim repertuarze miała taki utwór pod tytułem milion róż. O co w nim chodziło? Ano o to co w ewangelii: poszedł, sprzedał wszystko co miał i nabył perłę drogocenną

  Pozdrawiam

  Losiu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX