Stowarzyszenie Wiosna ma nową przewodniczącą. Podczas obrad wezwano policję

- To jest zarząd, który jest ogromną szansą dla Stowarzyszenia, to jest zarząd, w którym myślę, że słowo "porozumienie" jeszcze nie raz padnie - powiedziała w rozmowie z TOK FM Anna Wilczyńska, która została nową przewodniczącą organizacji. Wybrany w czwartek czteroosobowy zarząd ma zażegnać trwający od miesięcy kryzys.
Zobacz wideo

Negocjacje walnego zgromadzenia trwały dziewięć godzin. Jak podawał Dawid Serafin z Onetu, pracownicy i wolontariusze Stowarzyszenia Wiosna pod siedzibą stowarzyszenia protestowali przeciwko wyborowi do władz zarządu osób związanych z księdzem Jackiem Stryczkiem. Na miejsce wezwana została policja, część członków zarządu miała obawiać się samosądu.

Koniec kryzysu w Szlachetnej Paczce?

W końcu udało się jednak wybrać nowy zarząd, którego przewodniczącą została długoletnia działaczka Stowarzyszenia Wiosna Anna Wilczyńska.

- Nowy zarząd jest efektem kompromisu. To szansa na uporządkowanie sytuacji w organizacji odpowiedzialnej za akcję "Szlachetna Paczka" - powiedział TOK FM Karol Tatara, kurator stowarzyszenia powołany przez krakowski sąd rejonowy w wyniku konfliktu pomiędzy zgłaszającymi pretensje do tytułu przewodniczącego ks. Grzegorzem Babiarzem a Joanną Sadzik.

- Ta trudna sytuacja, wielomiesięczny kryzys w którym było stowarzyszenie, zostanie zażegnana. Wiosna nie dość, że nie będzie osłabiona, to przeciwnie, właśnie przez ten kryzys, będzie silniejsza - dodał prawnik.

Stowarzyszenie Wiosna w Krakowie działa od 18 lat. Jego założycielem i prezesem był ksiądz Jacek Stryczek. Duchowny we wrześniu zrezygnował z pełnionej funkcji po publikacji przez Onet artykułów wskazujących na mobbing w stowarzyszeniu. Sprawę bada prokuratura.

Więcej o: