Stowarzyszenie Wiosna ma nową przewodniczącą. Podczas obrad wezwano policję

- To jest zarząd, który jest ogromną szansą dla Stowarzyszenia, to jest zarząd, w którym myślę, że słowo "porozumienie" jeszcze nie raz padnie - powiedziała w rozmowie z TOK FM Anna Wilczyńska, która została nową przewodniczącą organizacji. Wybrany w czwartek czteroosobowy zarząd ma zażegnać trwający od miesięcy kryzys.
Zobacz wideo

Negocjacje walnego zgromadzenia trwały dziewięć godzin. Jak podawał Dawid Serafin z Onetu, pracownicy i wolontariusze Stowarzyszenia Wiosna pod siedzibą stowarzyszenia protestowali przeciwko wyborowi do władz zarządu osób związanych z księdzem Jackiem Stryczkiem. Na miejsce wezwana została policja, część członków zarządu miała obawiać się samosądu.

Koniec kryzysu w Szlachetnej Paczce?

W końcu udało się jednak wybrać nowy zarząd, którego przewodniczącą została długoletnia działaczka Stowarzyszenia Wiosna Anna Wilczyńska.

- Nowy zarząd jest efektem kompromisu. To szansa na uporządkowanie sytuacji w organizacji odpowiedzialnej za akcję "Szlachetna Paczka" - powiedział TOK FM Karol Tatara, kurator stowarzyszenia powołany przez krakowski sąd rejonowy w wyniku konfliktu pomiędzy zgłaszającymi pretensje do tytułu przewodniczącego ks. Grzegorzem Babiarzem a Joanną Sadzik.

- Ta trudna sytuacja, wielomiesięczny kryzys w którym było stowarzyszenie, zostanie zażegnana. Wiosna nie dość, że nie będzie osłabiona, to przeciwnie, właśnie przez ten kryzys, będzie silniejsza - dodał prawnik.

Stowarzyszenie Wiosna w Krakowie działa od 18 lat. Jego założycielem i prezesem był ksiądz Jacek Stryczek. Duchowny we wrześniu zrezygnował z pełnionej funkcji po publikacji przez Onet artykułów wskazujących na mobbing w stowarzyszeniu. Sprawę bada prokuratura.

Więcej o:
Komentarze (178)
Stowarzyszenie Wiosna ma nową przewodniczącą. Podczas obrad wezwano policję
Zaloguj się
 • maguniaklikunia

  Oceniono 63 razy 57

  To niedopuszczalne żeby księdza odsunąć od władzy, pieniędzy i jeszcze na prezesa wybrać kobietę.

 • ochujek

  Oceniono 63 razy 53

  Kiedyś stryczek służył do konkretnych celów. Złodzieje i oszuści czuli respekt. Dawniej łotrów wieszano na krzyżach, teraz krzyże na łotrach.

 • stachkaz47

  Oceniono 51 razy 39

  ANI GROSZA - nie o biednych ludzi oni tak wakczą
  -ONI WALCZĄ O KORYTO- mało się świnie nie pozagryzają..
  ANI GROSZA TYM SZUBRAWCOM.

 • kuba161048

  Oceniono 34 razy 22

  Gonić to mafię w koloratkach jak najdalej od tego stowarzyszenia i nie tylko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX