Radom. Przedszkolanka miała się znęcać psychicznie nad dziećmi. Sprawa trafiła do prokuratury

Prokuratura Rejonowa Radom-Zachód zajmie się sprawą przedszkolanki, która miała się znęcać psychicznie nad wychowankami. Jej zachowanie zostało nagrane przez anonimowego rodzica, który płytę z materiałem przekazał innym rodzicom. Nagranie trafiło również do dyrekcji placówki, która powiadomiła organy ścigania.
Zobacz wideo

W Przedszkolu Publicznym nr 5 w Radomiu przedszkolanka miała znęcać się nad dziećmi. Jeden z rodziców zarejestrował jej zachowanie. 

Przedszkolanka do dzieci: Zaraz ci wleję

Pod koniec maja rodzice znaleźli płytę z opisem na półkach swoich dzieci. Zatytułowana była "Przemoc wobec dzieci w Przedszkolu nr 5", a w notatce napisano, że "płyta zawiera nagrania, w których słychać zachowania nauczycielek zajmujących się naszymi dziećmi". Zaznaczono, że obgadywanie dzieci przy nich i ich rówieśnikach jest również formą przemocy, a udział w tym miały brać również inne opiekunki. 

Na nagraniu słychać jak przedszkolanka mówi m.in. "Zaraz Ci wleję", "Będziesz jadła na podłodze", "Śmierdzisz, zatruwasz powietrze", "Mamy śrubokręty to każde dziecko przykręcimy", "Zaraz cię zawinę w dywan i wywalę". O sprawie napisała m.in. "Gazeta Wyborcza".

Opiekunka przeprosiła rodziców

Płyta o takiej samej treści trafiła również do dyrekcji, a ta wyznaczyła karę nagany dla przedszkolanki, która miała rzekomo dopuścić się złego traktowania. Zorganizowała również konfrontację rodziców z opiekunką. Ta przyznała się do wszystkiego i przeprosiła za zachowanie.

Dyrektor Anetta Kwiatek skontaktowała się także z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, która zapewnia dzieciom pomoc podczas indywidualnych konsultacji. 

Dyrekcja zawiadomiła prokuraturę

Dyrekcja poinformowała o sytuacji prokuraturę. - Prokuratura Rejonowa Radom-Zachód w Radomiu w dniu 13 czerwca 2019 roku wszczęła śledztwo w sprawie psychicznego znęcania się okresie od września 2018 roku do 22 maja 2019 roku nad osobami małoletnimi w wieku około lat trzech, do którego miało dochodzić w Przedszkolu Publicznym numer 5 w Radomiu - przekazała Beata Galas, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu, o czym informuje portal echodnia.eu.

Postępowanie przygotowawcze jest we wstępnej fazie. Toczy się w kierunku znęcania się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny (art. 207 Kodeksu karnego). Za ten czyn grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Więcej o: