Wzruszający koniec roku szkolnego w Mrowinach. Matka 10-letniej Kristiny odebrała jej świadectwo

W związku z straszliwą zbrodnią, do której doszło kilka dni temu w Mrowinach, zakończenie roku szkolnego w tamtejszej szkole było wyjątkowo smutne. Świadectwo zamordowanej 10-letniej Kristiny musiała odebrać jej mama, pani Agnieszka.
Zobacz wideo

W Mrowinach, niewielkim miasteczku na Dolnym Śląsku, wciąż nikt nie może zapomnieć o brutalnym morderstwie 10-letniej dziewczynki. Mężczyzna podejrzany o zamordowanie Kristiny przebywa już ze kratami - sąd przychylił się do wniosku o tymczasowy areszt. Poinformowano również, że Jakubowi A. nadano status więźnia niebezpiecznego

Mrowiny. Matka 10-letniej Kristiny odebrała jej świadectwo

W środę we wszystkich szkołach w Polsce odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Szkoła w Mrowinach nie była wyjątkiem. Jak opisuje Fakt.pl, uroczystość była wzruszająca - pomimo że nikt głośno nie wspomniał Kristiny, na twarzach zebranych było widać, że mają ją w myślach. Najbardziej poruszający był moment, w którym mama zamordowanej 10-latki podeszła, aby odebrać jej świadectwo. Dziennikarze donoszą, że dyrektorka w swoim przemówieniu nie wspomniała o dziewczynce, ale zaapelowała do uczniów o to, aby uważali na siebie podczas wakacji, a potem wszyscy pogrążyli się w minucie ciszy. 

10-letnia Kristina z Mrowin zaginęła w zeszły czwartek. Kilka godzin później przechodnie natknęli się na ciało dziecka, na którym było kilkadziesiąt ran kłutych. Po kilku dniach policja zatrzymała podejrzanego o zbrodnię - 22-letniego Jakuba A., który miał dobrze znać rodzinę Kristiny. 22-latek przyznał się do zamordowania dziewczynki. Postawiono mu dwa zarzuty - zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i podżegania do zbrodni - kilka miesięcy temu miał proponować innemu mężczyźnie 10 tys. złotych za zabicie 10-latki

Pogrzeb Kristiny odbędzie się w najbliższą sobotę. Matka dziewczynki zaapelowała o to, aby osoby, które chcą pożegnać jej córkę nie przychodziły ubrane na czarno. Poprosiła, aby wszyscy byli na biało lub niebiesko - w ulubionych kolorach Kristiny. 

Więcej o:
Komentarze (124)
Wzruszający koniec roku szkolnego w Mrowinach. Matka 10-letniej Kristiny odebrała jej świadectwo
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 22 razy 20

  Co slychac u tego kto wstepnie przyjal zlecenie? Czy policja juz zbadala ile wczesniejszych zlecen zrealizowal? Skoro to zlecenie przyjal i dopiero pozniej po przemyslenuu zrezygnowal to by znaczylo ze to niezly degenerat musi byc. Musial to przemyslec bo sie wahal. Czyli doroslych to likwiduje bez wahania jak farmer stonke?

 • freejazzy

  Oceniono 18 razy 14

  "Dziennikarze donoszą..." - czyli nie pojedynczy dziennikarz ale całe ekipy zwaliły się do szkoły wystraszonym dzieciakom na głowy, żeby poszukać sensacji. A u Mamy Madzi co słychać?

 • beatagl

  Oceniono 20 razy 14

  ta osoba której proponował te pieniądze też powinna ponieść karę za bezczynność, bo gdyby zgłosił to na policję, a policja przesłuchała go i postawiła mu zarzut podżegania do zbrodni, mogło by to zapobiec tragedii, bo być może nigdy by tego nie zrobił w obawie że będzie wiadomo kto stoi za zbrodnią. Przykre że ta osoba nie zareagowała .....

 • ewa-316

  Oceniono 15 razy 11

  Co w tym dziwnego? Twoim zdaniem ma siedzieć w domu ,nigdzie się nie ruszać? Każdy na swój sposób przeżywa żałobę, nic ci do tego.

 • szoppracz1

  Oceniono 9 razy 9

  Z całego serca Pani współczuję...

 • leszek.ra

  Oceniono 8 razy 8

  Czytajac wypowiedzi internaltow - widac wyraznie polskie KOLTUNSTWO !
  Przerazajace - OTO DZISIEJSZA POLSKA - NAROD KOLTUNOW !.

 • Oceniono 16 razy 8

  Proponuję z całym szacunkiem pisać komentarze pod swoim imieniem i nazwiskiem. Łatwo obrażać będąc anonimem.

  Co do sprawy tej tragedii ....proszę
  przestańcie komentować.

  Tato dziesięciolatki.....

 • m.aloes

  Oceniono 12 razy 6

  Wyrazy najgłębszego współczucia... i wysyłanie dobrej energii, by ta Kobieta nie zwariowała z bólu.

 • nutka7.17

  Oceniono 5 razy 5

  Gazeto Wyborcza, proszę, zakończ już ten "sensacyjny" serial o Kristinie. Żerowanie mediów na tragicznych zdarzeniach, to obecnie już standard. Wyhodowaliście sobie całe pokolenia poniższych komentatorów, którzy bez tego typu newsów już nie mogą żyć. Dno dna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX