Ekstremalna pogoda w przyszłym tygodniu. Trąby powietrzne, a na termometrach nawet 40 stopni

Pogoda w ostatnim tygodniu czerwca może być bardzo gwałtowna - prognozuje synoptyk TVN Meteo. W kolejny czwartek możemy spodziewać się burz, ale także trąb powietrznych i temperatury przekraczającej 40 stopni.
Zobacz wideo

- Niektóre modele matematyczne zaproponowały taki rozwój wydarzeń, z którego wynikałoby, że temperatura w Niemczech czy w zachodnich województwach Polski sięgnie 40 stopni. Ta propozycja jest dość sensowna. Temperatura na pewno przekroczy grubo 30 stopni - powiedział synoptyk tvnmeteo.pl Artur Chrzanowski. 

Prognoza pogody na ostatni weekend czerwca. Najpierw gorąco i burzowo, potem chłodniej i sucho

Meteorolodzy prognozują, że pogoda w kolejny czwartek i piątek będzie z gatunku tych ekstremalnych, a na termometrach zobaczymy naprawdę wysokie wartości. 27 i 28 czerwca temperatura maksymalna będzie kształtować się na poziomie 25-32 stopni, choć niewykluczone, że na zachodzie kraju termometry wskażą nawet 40 stopni. W całej Polsce mogą wystąpić burze oraz burze z gradem, a na Pomorzu, Kujawach i w centrum także trąby powietrzne.

Kolejne dwa dni, a więc sobota i niedziela, mają być chłodniejsze i spokojniejsze. Temperatura odczuwalnie spadnie (maksymalnie 20-27 stopni), a deszczowe chmury znikną z naszego pola widzenia. Ostatni weekend czerwca ma być słoneczny i suchy.

Więcej o:
Komentarze (144)
Ekstremalna pogoda w przyszłym tygodniu. Trąby powietrzne, a na termometrach nawet 40 stopni
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 68 razy 56

  W centrum Polski trzeba usypać taką dupną hałdę wungla ( z 0,5 mln ton) i podpalić. Będzie taki cug że gorące powietrze pójdzie w górę, a z Arktyki napłynie zimne. Dym zrobi takie zaciemnienie że ziemia nie będzie się nagrzewać.
  I będzie pięknie i patryjotycznie, a górnicy będą mieli pracę!

 • chlopzlasu

  Oceniono 63 razy 43

  Noooo.... globalnego ocieplenia nie ma, to naturalne wahania klimatu. A szczepionki powodują autyzm więc lepiej się nie szczepić. Dodatkowo węgiel jest zdrowy. Prawda, barany?

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 39 razy 33

  Janusze nie będą nawet potrzebować grilla, aby przygotować tradycyjną polską potrawę, czyli przypaloną na węgiel karkówkę z Biedry -- wystarczy plasterek położyć na maskę czarnego golfa, co to nim Niemiec do kościoła jeździł.

 • remo29

  Oceniono 30 razy 22

  Wchodzimy w drugi etap tworzenia Grecji północy. Dzbany już są, teraz będzie upał, a potem bezkasie.

 • toksyczny.wyzieff

  Oceniono 25 razy 21

  Premier Morawiecki powinien niezwłocznie zadeklarować, że powstanie Urząd ds. Walki z Upałem.

 • feurig59

  Oceniono 24 razy 20

  Nasze samobójstwo staje się faktem.
  Pokażcie jeszcze jedna kryptoreklamę najnowszego Airbusa i jak ładnie dmucha tony CO2 i koniecznie najnowszego Passata...

 • frog-t

  Oceniono 24 razy 18

  APan Prezes podpali wszystko jedną zapałką

 • azalka12

  Oceniono 17 razy 17

  Niedługo zostaną przeprowadzone back testy modeli przewidujących temperaturę - przekonamy się w przyszłym tygodniu jakiej jakości są modele.
  Klimat zmienia się, wpływa na to działalność człowieka, zwłaszcza to jak człowiek niszczy, kaleczy i zabija faunę i florę, wszyscy wiedzą, że np przemysł odzieżowy to maksymalny truciciel, ale nadal wszystkie media reklamują sklepy odzieżowe, bo pieniądze z reklam sa ważniejsze w krótkim horyzoncie

 • ronin929

  Oceniono 18 razy 16

  Dalej będzie rząd inwestował w wegiel, to wkrótce czysta woda będzie droższa od benzyny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX