Ekstremalna pogoda w przyszłym tygodniu. Trąby powietrzne, a na termometrach nawet 40 stopni

Pogoda w ostatnim tygodniu czerwca może być bardzo gwałtowna - prognozuje synoptyk TVN Meteo. W kolejny czwartek możemy spodziewać się burz, ale także trąb powietrznych i temperatury przekraczającej 40 stopni.
Zobacz wideo

- Niektóre modele matematyczne zaproponowały taki rozwój wydarzeń, z którego wynikałoby, że temperatura w Niemczech czy w zachodnich województwach Polski sięgnie 40 stopni. Ta propozycja jest dość sensowna. Temperatura na pewno przekroczy grubo 30 stopni - powiedział synoptyk tvnmeteo.pl Artur Chrzanowski. 

Prognoza pogody na ostatni weekend czerwca. Najpierw gorąco i burzowo, potem chłodniej i sucho

Meteorolodzy prognozują, że pogoda w kolejny czwartek i piątek będzie z gatunku tych ekstremalnych, a na termometrach zobaczymy naprawdę wysokie wartości. 27 i 28 czerwca temperatura maksymalna będzie kształtować się na poziomie 25-32 stopni, choć niewykluczone, że na zachodzie kraju termometry wskażą nawet 40 stopni. W całej Polsce mogą wystąpić burze oraz burze z gradem, a na Pomorzu, Kujawach i w centrum także trąby powietrzne.

Kolejne dwa dni, a więc sobota i niedziela, mają być chłodniejsze i spokojniejsze. Temperatura odczuwalnie spadnie (maksymalnie 20-27 stopni), a deszczowe chmury znikną z naszego pola widzenia. Ostatni weekend czerwca ma być słoneczny i suchy.

Więcej o: