Gdańsk. 10-letnia dziewczynka wypadła z szóstego piętra. Jej stan jest ciężki

10-letnia dziewczynka wypadła przez okno z szóstego piętra budynku mieszkalnego. Dziecko wprowadzone zostało w śpiączkę farmakologiczną - jej stan określany jest jako ciężki.
Zobacz wideo

Jak podaje "Dziennik Bałtycki" do zdarzenia doszło we wtorek po godzinie 18. Dziewczynka wypadła przez okno z szóstego piętra bloku znajdującego się przy ulicy Arctowskiego w Gdańsku.

Gdańsk. 10-letnia dziewczynka wypadła przez okno z szóstego piętra

Według dotychczasowych ustaleń policji, dziewczynka siedziała na parapecie okna - tak zeznali m.in. członkowie rodziny oraz świadkowie wypadku. 10-latka mimo próśb nie chciała z niego zejść i wejść z powrotem do mieszkania, w którym przebywała z dziadkiem.

Dziewczynka została przewieziona na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci szpitala imienia Mikołaja Kopernika w Gdańsku. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzeczniczkę spółki Copernicus Katarzynę Brożek 10-latka jest w stanie ciężkim. Z powodu licznych obrażeń wprowadzona została w śpiączkę farmakologiczną.

Szczegóły zdarzenia nadal ustalane są przez śledczych. Wiadomo, że opiekujący się dziewczynką dziadek w chwili wypadku nie był pod wpływem alkoholu, a w momencie przyjazdu pogotowia dziecko było przytomne.

Więcej o: