Moczydłowski o zbrodni w Mrowinach: Osobowość psychopatyczna, cholerna koncentracja na sobie

- Myślę, że on ma osobowość tego typu, że potrzebuje kontrolować partnerkę całkowicie, że nie znosi jej jakichś obszarów wolności czy innej zależności, w tym przypadku emocjonalnego związku matki z dziećmi - mówił były szef więziennictwa Paweł Moczydłowski o mężczyźnie podejrzewanym o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin.
Zobacz wideo

Paweł Moczydłowski, były szef więziennictwa, psycholog i kryminolog, w rozmowie z Gazeta.pl skomentował zbrodnię w Mrowinach, która w ostatnich dniach wstrząsnęła opinią publiczną. Doszło tam do brutalnego zabójstwa 10-letniej Kristiny, do którego przyznał się 22-letni Jakub A. (nieoficjalnie partner jej matki). Mężczyzna w niedzielę został zatrzymany przez policję.

Moczydłowski o zbrodni z Mrowin: Sprawca dążył do usunięcia przeszkody

- Zaskoczyła mnie makabra związana z tym czynem - mówił o zbrodni Adam Moczydłowski. Jak dodał, podejrzany planował zabójstwo z wyprzedzeniem i chciał zmylić organy ścigania, a zamordowana dziewczynka była córką kobiety, z którą był związany emocjonalnie - jego zdaniem może to oznaczać, że ma osobowość psychopatyczną i narcystyczną. 

Myślę, że on ma osobowość tego typu, że potrzebuje kontrolować partnerkę całkowicie, że nie znosi jej obszarów wolności czy innej zależności - w tym przypadku związku matki z najstarszym dzieckiem, które umiało już obserwować te relacje między mamą a partnerem. I nie były to obserwacje, które napawały je pozytywnymi emocjami do niego. On to widział

- mówił były szef więziennictwa, podejrzewając, że domniemany sprawca najpewniej dążył do usunięcia "przeszkody", czyli dziecka.

Więcej o: