Pogoda. IMGW ostrzega przed burzami gradem. Zagrzmi w sześciu województwach

Pogoda. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia, które obowiązują w województwach śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim, lubelskim, a także w południowej i środkowej części województwa mazowieckiego.
Zobacz wideo

Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl wynika, że w czasie burz na obszarze objętym ostrzeżeniami meteorologicznymi I stopnia, może spaść do 30 milimetrów deszczu, a prędkość wiatru może osiągnąć w porywach 70 kilometrów na godzinę. Możliwe jest także, że burzom będzie towarzyszył grad o średnicy do dwóch centymetrów. Przed burzami ostrzega także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, przypominając o bezpieczeństwie nad wodą. Ostrzeżenia wydane przez IMGW obowiązują do północy.

Pogoda. Kolejna fala burz w Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia dla całego kraju

IMGW prognozuje, że burzowy będzie także nadchodzący czwartek, czyli Boże Ciało. Na ten dzień wydano ostrzeżenia meteorologiczne dla wszystkich 16 województw w Polsce. Synoptycy prognozują, że burze i intensywne opady deszczu będziemy obserwować jutro w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim, a w pozostałych 14 województwach mogą wystąpić niebezpieczne burze z gradem.

Więcej o: