Zabójstwo w Mrowinach. Jakubowi A. nadano status więźnia niebezpiecznego

22-letniemu Jakubowi A., podejrzanemu o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin, nadano status więźnia niebezpiecznego. Mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego przystosowanego do takiej kategorii więźniów.
Zobacz wideo

Informacje o nadaniu Jakubowi A. statusu więźnia niebezpiecznego potwierdziła rzeczniczka Dyrektora Generalnego Służby Więziennej Elżbieta Krakowska. Mężczyzna przebywa aktualnie w jednoosobowej, monitorowanej całodobowo celi, którą funkcjonariusze służby więziennej kontrolują częściej niż pozostałe.

Mrowiny. Podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny ma status więźnia niebezpiecznego

- Spacery odbywają się w specjalnie wyznaczonym miejscu, pod wzmocnionym nadzorem. Ruch niebezpiecznego osadzonego na terenie jednostki ograniczony jest do niezbędnego minimum - zaznaczyła rzeczniczka Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową poinformowała też, że podejrzany może kontaktować się z wychowawcą, psychologiem i lekarzem.

Jakub A. został uznany za więźnia niebezpiecznego z uwagi na charakter przestępstwa, o którego popełnienie jest podejrzany, a także ze względu na medialne zainteresowanie sprawą. Służba więzienna objęła aresztowanego wzmożoną kontrolą i nadzorem, co ma zapewnić 22-latkowi bezpieczeństwo i zagwarantować właściwy bieg postępowania prokuratorskiego.

Zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Groźby pod adresem Jakuba A. 

Przypomnijmy, że 10-letnia Kristina z Mrowin koło Świdnicy zaginęła w czwartek, 13 czerwca około godziny 13:00. Wracała ze szkoły do domu, ale do niego nie dotarła. Matka zawiadomiła o tym policję, po kilku godzinach odnaleziono jej ciało w pobliskim lesie. 

Jakub A. został zatrzymany w ubiegłą niedzielę. Usłyszał zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i podżegania innej osoby do udziału w zabójstwie. Mężczyznę przewieziono do aresztu śledczego w Świdnicy. Tam przywitały go groźby wykrzykiwane przez innych osadzonych. Aresztowani krzyczeli m.in. że podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny "będzie zdychał".

Więcej o:
Komentarze (47)
Zabójstwo w Mrowinach. Jakubowi A. nadano status więźnia niebezpiecznego
Zaloguj się
 • xynat

  Oceniono 10 razy 10

  Przestańcie pieprzyć farmazony. Nie ma statusu "szczególnie niebezpiecznego" ale "szczególnie zagrożonego". Jaki on jest niebezpieczny skoro zabił bezbronną 10-latkę. Tu chodzi o odizolowanie go od innych osadzonych aby chociaż procesu dożył.

 • qasz

  Oceniono 10 razy 6

  Nadali mu status niebezpiecznego, żeby ratować mu życie przed potencjalnymi współwięźniami.
  Jako niebezpieczny będzie siedział w celi jednoosobowej. Jeśli będzie grzeczny to ma szansę przeżyć odsiadkę. Jeśli będzie fikał to cofną mu ten status. Ciekawe czy doceni co ma.

 • manonfire

  Oceniono 8 razy 6

  I pewnie odsiedzi swoje w izolatce. Pod celą długo by nie pociągnął.
  Jestem zdecydowanym przeciwnikiem kary śmierci, ale w takich sprawach jakaś atawistyczna część mnie pragnie krwi.

 • zmichalg1

  Oceniono 6 razy 4

  > podejrzany może kontaktować się z wychowawcą, psychologiem i lekarzem

  Na mój gust podejrzany PRZEDE WSZYSTKIM powinien móc kontaktować się z obrońcą.
  Typowa metoda: gościa złapać, poddać wielogodzinnemu przesłuchaniu aż się do wszystkiego przyzna, a za 18 lat będziemy mieli kolejnego "Tomasza Komendę".
  Nie chodzi o to, że bronię zabójcy, ale że w demokratycznym państwie prawa każdy podejrzany powinien mieć nieograniczony kontakt z obrońcą na każdym etapie postępowania.

  Konstytucja RP, art. 42, ust. 2
  Każdy, przeciw komu prowadzone jest postępowanie karne, ma prawo do obrony we wszystkich stadiach postępowania. Może on w szczególności wybrać obrońcę lub na zasadach określonych w ustawie korzystać z obrońcy z urzędu.

 • 31.februarius

  Oceniono 12 razy 4

  "Mężczyzna przebywa aktualnie w jednoosobowej, monitorowanej całodobowo celi, którą funkcjonariusze służby więziennej kontrolują częściej niż pozostałe."

  Spoczko, czyli prawdopodobieństwo, że Kubuś zostanie zasamobójczony niepomiernie wzrosło!

 • aqua7x

  Oceniono 1 raz 1

  zajebiscie niebezpieczny... dla 10 latki... puscie go miedzy takich samych zwyrodnialcow... i sie okaze jak bardzo jest niebezpieczny...

 • scyplon_afrykanski

  Oceniono 13 razy 1

  Nie zdziwię się jak się niedługo lub kiedyś okaże, że jest niewinny.

 • akuszer

  Oceniono 13 razy 1

  Szkodliwe nakręcanie koniunktury pod celebryckość ewentualnych przyszłych bandytów. 22 letni studencina niebezpiecznym więźniem, bo dał radę zaciukać 10 letnie dziecko???? W chlewiku na kłódkę powinien siedzieć, ku uciesze postronnych a własnym pohańbieniu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX