Pogoda na dziś - piątek 21 czerwca. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami dla 13 województw

Pogoda na dziś - piątek 21 czerwca. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla 13 województw. Najsilniejszych burz muszą spodziewać się mieszkańcy wschodniej i południowej Polski.
Zobacz wideo

Pogoda w piątek zapowiada się bardzo dynamicznie - w całym kraju od około godziny 11 do późnych godzin wieczornych pojawiać się będą burze. Najsilniejsze opady deszczu oraz grad prognozowane są dla zachodnich i południowych województw.

Temperatura. Dziś termometry pokażą od 22 do 29 stopni

Dziś najchłodniejszy dzień prognozowany jest dla Szczecina, Gdańska, Gorzowa Wielkopolskiego i Poznania, gdzie będzie około 22 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwie lubuskim i dolnośląskim. Na najwyższą temperaturę mogą liczyć mieszkańcy południowo-wschodniej Polski: w Lublinie, Kielcach, Krakowie i Katowicach będzie 29 stopni. W pozostałych regionach od 25 do 27 stopni.  

Pogoda na dziś - 21 czerwca.Pogoda na dziś - 21 czerwca. fot. gazeta.pl

Opady. Duże zachmurzenia i burze w całej Polsce

Synoptycy zapowiadają na dziś zachmurzenie duże i umiarkowane. Większe rozpogodzenia możliwe są jedynie w województwach lubuskim, dolnośląskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim oraz warmińsko mazurskim. W całym kraju zapowiadane są jednak burze oraz deszcz. W trzynastu województwach wydano nawet ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnymi nawałnicami. Pierwsze burze pojawią się już o godzinie 11, jednak największy front nadciągnie nad wschodnią Polskę w godzinach popołudniowych. W nocy burze pojawiać się będą jeszcze tylko na południu kraju.

Ostrzeżenia IMGW. Wydano ostrzeżenia przed burzami dla 13 województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla 13 województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i łódzkiego. W tych regionach zapowiadane są opady deszczu do 15-30 mm oraz lokalne opady gradu. W czasie burz należy spodziewać się też porywów wiatru do 70 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: