Lublin. Nagranie z pościgu za pijanym kierowcą w Alfie Romeo. Miał prawie dwa promile

17 czerwca na polskich drogach minął pod znakiem policyjnej akcji "Prędkość". Mundurowi patrolowali ulice w całym kraju. Bilans akcji w Lublinie jest zatrważający - w ciągu jednego dnia policjanci zatrzymali pięciu kierowców będących pod wpływem środków odurzających i odebrali 11 praw jazdy.
Zobacz wideo

Za jednym z pijanych kierowców, który jechał ulicami Lublina, policjanci ruszyli w pościg. Około godziny 13:00 będący pod wpływem alkoholu mężczyzna jechał ulicą Solidarności w kierunku Warszawy. Nie reagował na świetlne i dźwiękowe sygnały, wzywające go do zatrzymania się do kontroli i jechał po drodze slalomem, wjeżdżając na sąsiedni pas ruchu. Policjanci rozpoczęli pościg. Jeden z policjantów zajechał mężczyźnie drogę, drugi z kolei wyciągnął kierującego alfą romeo z samochodu i zakuł go w kajdanki. Zatrzymanym był 44-letni mieszkaniec gminy Bełżyce. Badanie wykazało, że miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Akcja "Prędkość". Policjanci w Lublinie zatrzymali prawo jazdy 11. kierowcom

Kierowca samochodu marki Alfa Romeo, za którym policjanci ruszyli w pościg, nie był jedynym, który tego dnia jechał przez Lublin, będąc pod wpływem środków odurzających. Lubelska Policja zatrzymała jeszcze czterech innych kierowców, którzy nie byli w pełni świadomi. Jednym z nich był kierowca samochodu marki Renault. Na ul. Jana Pawła II policjanci próbowali go zatrzymać, ale ten skręcił w ul. Perłową, po czym wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo. Mężczyzna nie był pijany, ale zachowywał się dziwnie. Funkcjonariusze policji wykonali badanie testerem na obecność innych środkowe odurzających. Badanie wykazało, że w jego organizmie znajduje się THC - substancja psychoaktywna obecna w konopiach.

17 czerwca na ulicach Lublina prawo jazdy straciło ośmiu kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. "Na ul. Lubelskiego Lipca 80 kierujący renault 35-latek jechał o ponad 70 km/h więcej niż dopuszczalna prędkość. Dwóch innych z prędkością prawie 130 km/h zostało zatrzymanych na al. Solidarności" - relacjonuje Policja Lubelska

Więcej o: