Zbrodnia w Mrowinach. W sobotę pogrzeb 10-letniej Kristiny. "Przyjdźcie ubrani na biało i niebiesko"

W najbliższą sobotę na cmentarzu komunalnym w Żarowie ma odbyć się pogrzeb 10-letniej Kristiny z Mrowin, która w ubiegły czwartek została uprowadzona i zamordowana. Rodzina dziewczynki apeluje o to, by nie przychodzić na uroczystość w czarnym ubiorze. Jednocześnie bliscy proszą o to, by media nie relacjonowały tego wydarzenia.

O godz. 10 w sobotę na cmentarzu komunalnym w Żarowie w woj. dolnośląskim odbędą się uroczystości pogrzebowe 10-letniej Kristiny, dziewczynki zamordowanej w ubiegły czwartek.

Na prośbę mamy dziewczynki zwracamy się do wszystkich, którzy będą uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu dziecka, aby na pogrzeb nie przychodzić ubranym w czarnych kolorach. Prosimy, aby przyjść ubranym w kolorach białym i niebieskim. W ulubionych kolorach zmarłej dziewczynki. Prosimy również, aby zabrać ze sobą białe kwiaty.

- czytamy na stronie internetowej gminy Żarów.

Rodzina 10-latki prosi również media i inne osoby, które będą uczestniczyć w pogrzebie, o "uszanowanie uczuć i prywatności rodziny oraz o powstrzymanie się od jakiegokolwiek fotografowania, filmowania czy transmitowania online uroczystości pogrzebowej".

Zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin

We wtorek świdnicki sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla 22-letniego Jakuba A., studenta z Wrocławia. Mężczyzna jest podejrzany o to, że uprowadził i brutalnie zamordował 10-letnią dziewczynkę z Mrowin pod Żarowem.

Na 22-latku ciążą zarzuty: zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem ze zbeszczeszczeniem zwłok, a także podżegania innej osoby do zabójstwa Kristiny. Prokuratura, ze względu na rodzinę ofiary, nie chce informować o motywach tej zbrodni. Wiadomo tylko, że 22-latek planował ją od kilku tygodni. Przyznał się do winy.

Więcej o:
Komentarze (52)
Zbrodnia w Mrowinach. W sobotę pogrzeb 10-letniej Kristiny. Gmina publikuje apel od bliskich
Zaloguj się
 • ganro

  Oceniono 32 razy 20

  Brak słów, gardło ściska. Kondolencje dla rodziny i przyjaciół dziewczynki.

 • rubber

  Oceniono 12 razy 6

  Serio, czytając komentarze pod tymi artykułami i na profilu tego gościa, można sie poczuć jak w ciemnych wiekach. Przywodzi to na myśl również zachowania ludzi w krajach islamskich. Tylu chętnych do ukamienowania, tyle wymyślnych tortur dla podejrzanego... szok! Udała się robota i Adolfowi i Józefowi, resztę dokończył KK.

 • telewy2

  Oceniono 10 razy 6

  Media to będą pierwsze, krwiopijcy pieprzeni

 • macarthur

  Oceniono 5 razy 5

  trzeba oddać hołd prawdzie i powiedzieć że to nie cała zasługa Policji bo na Kubusia doniósł człowiek kórego nakłaniał do wykonania tego morderstwa,bez tego nie wiadomo jak by się potoczyły losy śledztwa

 • agnrodis

  Oceniono 3 razy 3

  Sa ludzie, wlasnie o prolu psychopatycznym (tak jak zabojca), ktorzy czerpia satysfakcje z tego, ze zdenerwuja ludzi, ze powiedza cos obrzydliwego, ze zawsze beda "anty" ..... oby poszli sie leczyc dla wlasnego dobra i dobra spoleczenstwa!

 • agnrodis

  Oceniono 3 razy 3

  Czy to "swiątobliwi" ludzie Rydzyka (powiazani z Rosja, tak jak Rydzyk), ktorzy na co dzien troluja na forum GW, zostawiaja nawet teraz, w obliczu tej tragedii obrzydliwe komentarze? Chca w ten sposob nabruzdzic opozycjnej prasie ..... a to tylko o nich swiadczy! Wiemy kim oni sa .... tym "lepszym" sortem.

 • ankecenamon

  Oceniono 4 razy 2

  Bardzo mi żal śp Kristiny, ale robienie hucpy przez media jest przykre!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX