Zbrodnia w Mrowinach. Osadzeni w areszcie krzyczeli do Jakuba A. "będziesz zdychał"

Sąd w Świdnicy zdecydował dziś, by - zgodnie z wnioskiem prokuratury - aresztować podejrzanego o zabójstwo 10-latki z Mrowin. Gdy mężczyzna został doprowadzony do budynku aresztu, inni osadzeniu wyzywali go i grozili.

22-letni Jakub A. usłyszał we wtorek drugi zarzut: podżegania innej osoby do udziału w zabójstwie. Wcześniej postawiono mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 10-letniej Kristiny z Mrowin. Sąd podjął także decyzję o aresztowaniu go na trzy miesiące. 

Gdy podejrzanego zabrano do budynku aresztu śledczego w Świdnicy, przywitały go groźby wykrzykiwane przez innych osadzonych przez okna aresztu. Krzyczeli "je***a ku***a", "szmaciarz", "będziesz zdychał" - opisuje Polsat News. Także osoby zgromadzone obok aresztu - w tym mieszkańcy Mrowin - mówili, że 22-latek "powinien zdechnąć". - Tego człowieka powinni wypuścić, urwać mu łeb i by było najszybciej - powiedziała jedna z osób. 

Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę po południu. 10-letnia Kristina z Mrowin koło Świdnicy zaginęła w czwartek około godziny 13:00, kiedy wracała ze szkoły do domu. Po kilku godzinach znaleziono jej zmasakrowane ciało.

Zabójstwo 10-letniej Kristiny. W alibi 22-latka wyszły "luki"

Początkowo 22-latek przyznał się do zarzutu podżegania do zabójstwa, ale nie przyznawał się do samego zabójstwa, przedstawił swoją wersję wydarzeń, mówił, że wyjeżdżał, wskazywał inne miejsca, w których miał przebywać. Dopiero po wizji lokalnej, w czasie której wychodziły - jak to określił prokurator - "luki" w jego alibi, 22-latek przyznał się do obu stawianych mu zarzutów. 

Śledczy poinformowali, że w czasie zbrodni mężczyzna "podejmował czynności, które miałyby wskazywać, że zabójcą jest osoba o skłonnościach pedofilskich". Doszło do znieważenia zwłok. O szczegółach badający tę sprawę nie chcą mówić, ze względu na dobro rodziny. Motywów prokuratura jeszcze nie ujawnia, powołując się na dobro rodziny dziecka i podejrzanego. Potwierdzono natomiast, że 10-letnia Kristina znała zatrzymanego ("zdarzało się, że ją woził"). 

Więcej o:
Komentarze (292)
Zbrodnia w Mrowinach. Osadzeni w areszcie krzyczeli do Jakuba A. "będziesz zdychał"
Zaloguj się
 • odowk

  Oceniono 75 razy 63

  Wszyscy pospolici złodzieje, włamywacze, sprawcy wypadków po pijaku, dręczyciele, wyłudzacze, rozbijmordy, przestępcy różnej maści, odczuli wielką dumę, że nagle znalazł się ktoś, kto jest podlejszy niż oni. Na chwilę przynajmniej mogli poczuć się wzorcami nieskazitelności moralnej.

 • equinox1976

  Oceniono 78 razy 56

  LOL... Stróże moralności. Gwałciciele, mordercy ojców, matek, żon. Domowi terroryści... pospolici bandyci. dgyby to było możliwe to należałoby ich wszystkich jakoś mózgowo zutylizować żeby żyli jak roślinki które same zdolne sa podetrzeć d..pę i zarobić na miskę. Bo to sami degeneraci. Ktoś kto chce zgwałcić faceta to śmieć po prostu. Degenerat nie wart splunięcia

 • arius9

  Oceniono 62 razy 50

  A ci inni osadzeni są oczywiście niewinni, siedzą za rzucanie papierków na chodnik.

 • helwiusz

  Oceniono 46 razy 42

  Pewna część osadzanych w więzieniach za pedofilię czy inne przestępstwa przeciw dzieciom trafia tam niesłusznie. Są oni prześladowani z równym okrucieństwem, co ci rzeczywiście winni. Przechodzą przez piekło gorsze może nawet niż pobyt w konzlagrze. Znany jest przypadek Sally Clark, angielskiej raczyni prawnej, która została skazana za rzekome zabójstwo swych dwu maleńkich synków. Po czterech latach wyszły na jaw okoliczności, które doprowadziły do rewizji procesu i uniewinnienia. Kobieta wyszła na wolność, ale nie wróciła do życia. Trauma wyniesiona z więzienia sprawiła, że pomimo najgorętszego wsparcia ze strony męża nie była w stanie wrócić do pracy; potem zaczeła pić. Po kilkunastu miesiącach zapiła się na śmierć.

  Dobrze by było, by wszyscy forumowi wielbiciele więziennych sadystów pomyśleli trochę nad tym, co pisza i jakie to może dać efekty.

 • berek-oberek

  Oceniono 46 razy 28

  Ciekawe, jak bardzo emocje "zwykłych ludzi" utożsamiają się z grupą osadzonych kryminalistów? Wkrótce będą utożsamiać się, w podobny sposób z komunikatami TVPinfo. Łykacie?

 • cezar85

  Oceniono 44 razy 24

  nagle publika polubiła kryminalistów

  chociaż po co niedzielnym klękaniu i płaceniu pedofilom za tę możliwość, nie powinno to dziwić

 • etykieta.zastepcza

  Oceniono 34 razy 22

  Igrzyska dla ciemnego ludu czas zacząć, bo chleba i pińcet-plusa niedługo może zabraknąć.
  Tak jakby przypadkiem pokażemy fotkę, przypadkiem też pokażemy innym zetolom w areszcie, a jak zdarzy się lincz, to też w sumie się nic nie stanie, zrobi się dłuuuuuuugie śledztwo, aż sprawa sama przycichnie, ewentualnie wytypuje się jakiegoś kozła ofiarnego, ale grunt, że gawiedź będzie zadowolona z powodu ubicia "zwyrola". Wytłumaczy się, że to nie obciąży podatnika...
  Gdzie my do cholery żyjemy??????
  Tzw. prokurator Ziobro już wyrok wydał, gawiedź stoi pod aresztem i wygraża, średniowiecze pełnym polackim pyskiem mamy.

 • nekaj

  Oceniono 52 razy 22

  no, jakby Komeda dostał karę śmierci albo by go zatłukli polacy-katolicy, to by nie wyszedł po latach, kiedy się okazało, że niesłusznie siedział...

 • takaprawda2015

  Oceniono 29 razy 19

  Bandyci czepiają się innego bandyty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX