Zbrodnia w Mrowinach. Jest decyzja o tymczasowym areszcie dla 22-latka. "Nie zgłosił się żaden obrońca"

Sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 22-latka podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Prokurator poinformował, że mężczyzna podtrzymał swoje wcześniejsze wyjaśnienia i przyznał się do winy. Dotychczas nie zgłosił się żaden obrońca, który chciałby go reprezentować.
Zobacz wideo

We wtorek w godzinach popołudniowych Sąd Rejonowy w Świdnicy przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o tymczasowym areszcie dla 22-latka podejrzanego o brutalne zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę 16 czerwca. Przyznał się do winy, a we wtorek poinformowano o postawieniu mu drugiego zarzutu. Miał podżegać do zabójstwa dziewczynki inną osobę, zanim sam zdecydował się na dokonanie zbrodni.

Areszt tymczasowy dla 22-latka podejrzanego o zbrodnię. "Obrońca się nie zgłosił"

- Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratury i zadecydował o tymczasowym areszcie podejrzanego - poinformował prokurator na konferencji prasowej. Jak dodał, śledczy mieli obawę, że zatrzymany 22-latek może "mataczyć, utrudniać postępowanie lub próbować się ukryć".

Prokurator w rozmowie z dziennikarzami poinformował też, że w trakcie posiedzenia sądu Jakub A. przyznał się do winy i podtrzymał wcześniej składane podczas śledztwa wyjaśnienia. - Zapoznawał się z aktami postępowania, potwierdził to, co mówił wcześniej - mówił, dodając, że w tym momencie jest za wcześnie na ujawnianie przez śledczych domniemanych motywów zbrodni. - Najprawdopodobniej prokuratura zleci przeprowadzenie badań psychiatrycznych - zaznaczył.

Nie zgłosił się na chwilę obecną żaden obrońca, który chciałby go reprezentować. Zazwyczaj w sytuacji kiedy podejrzany nie jest na wolności, to z taką inicjatywą występują osoby dla niego najbliższe. On sam też może, ale ma ograniczone możliwości

- powiedział prokurator w rozmowie z dziennikarzami.

Teraz 22-latek zostanie osadzony w areszcie śledczym. - O tym, jaka to będzie jednostka, zadecyduje służba więzienna - poinformowano na konferencji prasowej. 

Więcej o:
Komentarze (130)
Zbrodnia w Mrowinach. Jest decyzja o tymczasowym areszcie dla 22-latka. "Nie zgłosił się żaden obrońca"
Zaloguj się
 • jael53

  Oceniono 27 razy 11

  Czyli podejrzany był przesłuchiwany bez obecności pełnomocnika? No to nabieram bardzo poważnych wątpliwości.

 • zawsze_brudny_harry

  Oceniono 11 razy 9

  Mogliby już przestać epatować tym zdjęciem aresztowanego w majtkach. Ile można.

 • dziadekjam

  Oceniono 14 razy 8

  "Nie zgłosił się na chwilę obecną żaden obrońca, który chciałby go reprezentować. Zazwyczaj w sytuacji kiedy podejrzany nie jest na wolności, to z taką inicjatywą występują osoby dla niego najbliższe. On sam też może, ale ma ograniczone możliwości
  - powiedział prokurator w rozmowie z dziennikarzami."
  =======================================
  A co z obrońcą z urzędu?

 • kocurxtr

  Oceniono 6 razy 6

  w sprawie Komendy było parcie ze strony administracji LK żeby znaleźć pilnie winnego
  czyżby znowu polityczne parcie ?
  tym razem ze strony JK ?

  jeśli rzeczywiście winny - KS ...
  nic innego nie będzie sprawiedliwe ...

 • blubrystaregomarycha

  Oceniono 5 razy 5

  szkoda, że ten podżegany nie poinformował matki, bardzo szkoda...

 • berek-oberek

  Oceniono 16 razy 4

  Widziałem jego profil na Facebooku i zrobił na mnie wrażenie zagubionego.... jak każdy inny w jego wieku noszący koszulkę patriotyczną.

 • jugger

  Oceniono 10 razy 4

  A czy osoba, która wiedziała a nie powiedziała Policji o zamiarach tego mordercy będzie miała sprawę karną za milczenie? Ktoś wie jak to wygląda w kwestiach prawnych?

 • darek638

  Oceniono 3 razy 3

  Obrońcy z urzędu to już przeszłość?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX