Zbrodnia w Mrowinach. Jakub A. miał oferować 10 tys. złotych za zabicie Kristiny

Według ustaleń Wirtualnej Polski, podejrzany o dokonanie zbrodni w Mrowinach Jakub A. miał zaproponować 10 tys. zł mieszkańcowi Śląska za zabicie 10-letniej Kristiny. To kolejny wątek badany przez prokuraturę.
Zobacz wideo

Rano informowaliśmy, że przełomem w śledztwie dotyczącym zabójstwa Kariny w Mrowinach, była informacja przekazana śledczym przez, jak to określała prokuratura, "osobę z zewnątrz". Chodzi o mężczyznę, którego 22-letni Jakub A. namawiał do zabicia 10-letniej Kristiny. Do rozmowy między nimi doszło miesiąc przed zabójstwem. Gdy informacja o zbrodni dotarła do mediów, mężczyzna powiadomił o wszystkim policję. W całej sprawie to był punkt zwrotny.

Jakub A. miał proponować 10 tys. zł za zabicie Kristiny

Wirtualna Polska podaje teraz, że 22-latek proponował za zabójstwo dziecka 10 tys. zł. - Znalazł jakiegoś faceta na Śląsku, który dostał propozycję, by za ok. 10 tys. zabił dziewczynkę. Ten mężczyzna miał początkowo się zgodzić, ale później się wycofał. Wtedy Jakub A. zdecydował, że sam ją zabije - twierdzi rozmówca portalu. 

Sprawa zlecenia zabójstwa, które nie zostało zgłoszone od razu, również jest wyjaśniana przez prokuraturę.

Zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin

W niedzielę zatrzymano 22-letniego Jakuba A., podejrzewanego o zabójstwo dziewczynki. Usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i przyznał się do winy. - Tak to zostało od początku przygotowane, żeby śledczych zbić na fałszywe tropy, tworzyć sobie alibi, zacierać ślady - mówił rzecznik Komendy Głównej Policji o sprawcy zabójstwa 10-letniej Kristiny. Mężczyzna już po zatrzymaniu był przekonany, że śledczy nie zdołają mu nic udowodnić. Lokalne media informują, że Jakub A. jest spokrewniony ze swoją ofiarą - jego matka oraz matka Kristiny mają być kuzynkami.

Więcej o:
Komentarze (96)
Zbrodnia w Mrowinach. Jakub A. miał oferować 10 tys. złotych za zabicie Kristiny
Zaloguj się
 • cyniczny.komentator

  Oceniono 43 razy 21

  Ten, kto otrzymał tą propozycję morderstwa i nie powiadomił policji, powinien odpowiadać za współudział. Gdyby to zgłosił dziewczyna by żyła...

 • cezar85

  Oceniono 35 razy 21

  psy brudzińskiego zrobiły hollywood z aresztowania

  a tu wychodzi, że dostali nazwisko, adres i numer buta zwyrodnialca na piśmie

 • wojtus5105

  Oceniono 18 razy 12

  Już powinien siedzieć, bo nie zgłosił tego gdzie trzeba. To też jakiś degenerat . Prawdopodobnie chodziło wyłącznie o cenę. Uwaga! Takich "ludzi" jest coraz więcej. Żyją obok nas!

 • g.matylda

  Oceniono 10 razy 10

  Czy to znaczy, że to nie zaangażowanie policji itd. , a wskazanie mordercy przez "obywatela" spowodowało zatrzymanie zwyrodnialca? Policja niemalże od razu znała nazwisko mordercy?

 • tukantoko

  Oceniono 22 razy 10

  Ten człowiek nie zgłosił się na policję w szlachetnym odruchu chęci pomocy. Po prostu wolał się sam zgłosić, prawdopodobnie idąc na jakiś układ z policją, niż czekać, że po niego przyjdą po uzyskaniu takiej informacji z zeznań mordercy. Gdyby ten człowiek miał rzeczywiście szlachetne odruchy, zgłosiłby to wcześniej i być może dziewczynka nadal by żyła. Więc ma to dziecko na sumieniu.

 • maaac

  Oceniono 16 razy 6

  Mieszkańcowi Śląska? Górnego? Dolnego? Opolskiego? Cieszyńskiego? A może z Zaolzia?

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 5 razy 5

  Przecież ten pseudo cyngiel mógł uratować to dziecko, donosząc o propozycji morderstwa.
  Uważam, że powinien dostać za współpracę z mordercą taka samą pajdę.

 • el.pistolero

  Oceniono 7 razy 5

  Jeszcze trochę i upublicznią całą działalność operacyjną policji i prokuratury w tej sprawie. Idealna instrukcja jak postępować dla potencjalnych naśladowców mordercy.

 • badenhose

  Oceniono 21 razy 5

  Czwartek zabójstwo, donos o podżeganiu w sobotę. To nie świadek, to współoskarżony. Już powinien siedzieć. Jest tak samo winny tragedii, jak zabójca tego dzieciaka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX