Mrowiny. Dzieci na mszy za zamordowaną Kristinę. "Tę intencję przesłania całun cierpienia"

Mrowiny. W kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski odbyła się msza na zakończenie roku szkolnego. Poświęcono ją intencji 10-letniej Kristiny, którą zamordowano niespełna tydzień temu.
Zobacz wideo

Dzieci uczące się w szkole podstawowej w Mrowinach, do której uczęszczała 10-letnia Kristina, wzięły dziś udział w mszy świętej kończącej rok szkolny. Do kościoła przyszli także rodzice uczniów oraz sąsiedzi zamordowanej 10-latki, którzy chcieli się pomodlić w jej intencji.

Smutny koniec roku szkolnego w Mrowinach. Ksiądz mówił o "całunie cierpienia"

Proboszcz parafii w Mrowinach ksiądz Paweł Szajner poświęcił mszę kończącą rok szkolny intencji zamordowanej 10-latki. W kazaniu zwrócił się do uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców, zaznaczając, że podczas mszy takiej jak dzisiejsza, powinno się dziękować Bogu za koniec roku szkolnego. 

- W tym roku jest inaczej. Tę intencję przesłania całun cierpienia, wielkiego bólu spowodowanego tragiczną śmiercią Kristiny. "Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię". I oto przychodzimy do Chrystusa z tym doświadczeniem wielkiego cierpienia, jakie przyniosła jej śmierć spowodowana egoizmem konkretnego człowieka - słowa księdza Szajnera z Mrowiny cytuje TVN24

Proboszcz parafii zaznaczył, że ludzkie życie jest darem od Boga, a żaden człowiek nie ma prawa tego daru odbierać. Powiedział także, że Kristina "żyje dalej w naszych sercach".

Mrowiny. Podejrzany o zamordowanie 10-letniej Kristiny usłyszał zarzuty

10-letnia Kristina zaginęła w czwartek 13 czerwca. Miała wyjść ze szkoły około godziny 12:30, jednak nie dotarła do domu. O 14:00 jej matka zgłosiła zaginięcie dziecka. Kilka godzin później ciało 10-latki odnalazła przypadkowa kobieta spacerująca po lesie oddalonym o sześć kilometrów od wsi Mrowiny. Sekcja zwłok wykazała, że 10-latka zginęła od ran kłutych klatki piersiowej i szyi. Stwierdzono również, że zbrodnia miała podłoże seksualne, jednak późniejsze śledztwo to wykluczyło. Policja zatrzymała 22-latka, który został oskarżony o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem oraz podżeganie do udziału w zabójstwie

Więcej o: