Zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Drugi zarzut dla podejrzanego 22-latka: podżeganie do zbrodni

22-latek ma postawione dwa zarzuty - ujawniła prokuratura. Pierwszy był znany już w poniedziałek. To zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Drugi - jak ujawniła dopiero teraz prokuratura - dotyczy podżegania we wcześniejszym okresie do udziału w tym zabójstwie. 
Zobacz wideo

Prokuratura przekazała, że zabójstwo zdaniem śledczych było planowane od pewnego czasu. 22-latek podejrzany o morderstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin został zatrzymany w niedzielę. We wtorek zostanie skierowany do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanego. Przedstawiono mu dwa zarzuty. Są to: zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, ze znieważeniem zwłok oraz podżeganie do zabójstwa.

Jak śledczy trafili na trop podejrzanego? - Pojawiła się informacja, która wskazywała na to, że on już to wcześniej planował i na podstawie tego został wzięty pod uwagę - tłumaczył prokurator Mariusz Pindera. Potwierdził, że do śledczych zgłosiła się osoba, z którą 22-latek rozmawiał o zabójstwie i miał ją do niego namawiać. 

Prokuratura mówi o "punkcie zwrotnym w śledztwie" >>>

Zabójstwo 10-letniej Kristiny. W alibi 22-latka wyszły "luki"

Początkowo 22-latek przyznał się do zarzutu podżegania do zabójstwa, ale nie przyznawał się do samego zabójstwa, przedstawił swoją wersję wydarzeń, mówił, że wyjeżdżał, wskazywał inne miejsca, w których miał przebywać. Dopiero po wizji lokalnej, w czasie której wychodziły - jak to określił prokurator - "luki" w jego alibi, 22-latek przyznał się do obu stawianych mu zarzutów. 

Śledczy poinformowali też, że w czasie zbrodni mężczyzna "podejmował czynności, które miałyby wskazywać, że zabójcą jest osoba o skłonnościach pedofilskich". Doszło do znieważenia zwłok. O szczegółach badający tę sprawę nie chcą mówić, ze względu na dobro rodziny. Motywów prokuratura jeszcze nie ujawnia, powołując się na dobro rodziny dziecka i podejrzanego. Potwierdzono natomiast, że 10-letnia Kristina znała zatrzymanego ("zdarzało się, że ją woził"). 

Prokurator Pindera nie miał wiedzy, czy zatrzymany wcześniej leczył się psychiatrycznie. Podał, że 22-latek będzie badany przez biegłych, zostanie określona jego poczytalność. 

Wcześniej pojawiały się nieoficjalne informacje o tym, że matka Kristiny spotykała się z zatrzymanym i przedstawiała go jako "kuzyna". Na konferencji dziennikarze dopytywali prokuratora o realne pokrewieństwo między nim a rodziną Kristiny, ale takich informacji prokuratura na razie nie udziela. 

Więcej o:
Komentarze (80)
Zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Drugi zarzut dla podejrzanego 22-latka
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 36 razy 26

  Nie dość, że obrzydliwy degenerat, to do tego kompletny debil. A Ziobro się puszy jakby dopadł jakiegoś genialnego Hannibala Lectera...

 • ojciec_niedyrektor

  Oceniono 18 razy 14

  A podżegany nie zgłosił tego policji? Może zapobiegłby tej zbrodni.

 • boo-boo

  Oceniono 15 razy 11

  "Potwierdził, że do śledczych zgłosiła się osoba, z którą 22-latek rozmawiał o zabójstwie i miał ją do niego namawiać. "
  I ta osoba powinna siedzieć za współudział. Powinna zgłosić to na policję zaraz po tym jak została do tego czynu namawiana.
  No ale nie...pewnie się bała, że ja od razu konfidentem nazwą.....taka mentalność w Polsce. Idziesz na komisariat coś zgłosić i siup- od razu jesteś konfidentem. Biją dziecko za ścianą aż wióry lecą, dzwonisz po psy i do razu jesteś konfidentem.

 • dziadekjam

  Oceniono 15 razy 7

  "...do śledczych zgłosiła się osoba, z którą 22-latek rozmawiał o zabójstwie i miał ją do niego namawiać."
  ==============
  Swoją wcześniejszą "dyskrecją" ta osoba przyczyniła się do zbrodni...

 • jan.w2

  Oceniono 9 razy 3

  Takie podżeganie do zabójstwa zgłasza się natychmiast. Inna spraw czy kulsony by się by takim doniesieniem raczyły zając, czy w oczekiwaniu na podwyżki i emeryturę olały by sprawę. Ciekawe jak było w tym wypadku. Zgłoszenie było już wcześniej i nic nie zrobiono, czy rzeczywiście dopiero tragedii?

 • podaj.haslo

  Oceniono 4 razy 2

  Do wszystkich, którzy już wydają wyrok na osobę, która była podżegana do zabójstwa: czy wy też biegniecie do prokuratury/na policję za każdym razem, gdy slyszycie od kogoś jakieś wstrętne glupoty (często po alkhololu lub innych używkach)? Naprawdę jestem ciekaw.

 • nino.rota

  Oceniono 10 razy 2

  wyprzedzajac informacja moglaby uratowac to male niewinne zycie.
  zglaszajmy, nie lekcewazmy takich sygnalow, niech sluzby to sprawdzaja i weryfikuja.

 • antoniferdynand

  Oceniono 3 razy 1

  Zbrodniarz ma 22 lata. Jeżeli dostanie dożywocie to w warunkach więziennych dożyje do ok. 70-ki. Przez 50 lat państwo polskie będzie go utrzymywać w więzieniu gdzie miesięczny koszt utrzymania oscyluje na poziomie 3,5 tys. zł. i mocno rośnie (wzrost kosztów pracy pracowników więziennictwa - mundurowych i cywilnych, podnoszony socjal, koszty resocjalizacji, etc.). To przy obecnym koszcie daje 42 tys. zł rocznie czyli przez 50 lat 2,1 mln. zł. To oznacza, ze co najmniej jedno dziecko umrze bo koszt leczenia/operacji za rzeczone 2 mln. będzie zbyt wysoki na możliwości państwa w postaci NFZ.

  Zwróćcie uwagę, że nie dziwią nas publiczne zrzutki na leczenie dzieci, które mocą prawa (w tym Konstytucji) mają teoretycznie zagwarantowane leczenie bez względu na koszty. Może więc obrócić sytuację i w pierwszej kolejności zagwarantować środki na ratowanie życia niewinnych obywateli, a zrzutki wprowadzić w obszarach humanitarnego utrzymania zwyrodnialców w więzieniach.

  Można tez rozważyć pośrednie rozwiązanie, w którym zwyrodnialców takich jak w tym przypadku, po prawomocnym i nie budzącym wątpliwości wyroku (czyli nie w procesach poszlakowych ale tam gdzie dowody są bezsporne bądź tam gdzie zbrodniarz przyznał się do winy) integruje się w system transplantacji z przeznaczeniem na organy dla potrzebujących. Humanitarnie bez krzeseł elektrycznych czy szubienic można byłoby uśpić osobnika i dać nowe życie jego organom. Z takiego 22-latka byłby więc jakiś pożytek i forma moralnego odkupienia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX