Wyciekło zdjęcie podejrzanego o zabicie Kristiny z Mrowin. Policja bada sprawę

Biuro wewnętrzne policji na Dolnym Śląsku bada sprawę ujawnienia pełnego wizerunku Jakuba A., podejrzanego o zabicie 10-letniej Kristiny w Mrowinach. Oddzielne postępowanie w tej sprawie planuje również rozpocząć prokuratura.
Zobacz wideo

Zdjęcie Jakuba A. z widoczną twarzą trafiło na konto Łączy nas Świdnica na Facebooku. "Niech każdy go zobaczy" - brzmiał podpis nad zdjęciem. Z tego konkretnego konta fotografia została usunięta, ale nadal krąży po mediach społecznościowych. Na zdjęciu widzimy 22-latka podejrzanego o zabójstwo Kristiny w bokserkach i koszulce, siedzącego na krześle. Za plecami ma skute ręce. 

Zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Wyciekło zdjęcie podejrzanego

- Obecnie weryfikujemy pojawienie się zdjęcia w internecie. Służby wewnętrzne w policji szczegółowo wyjaśniają tę sprawę - powiedział nadkom. Krzysztof Zaporowski z dolnośląskiej policji w rozmowie w Gazeta.pl.

W poniedziałek media informowały, że zdjęcie mogło powstać w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, gdzie mężczyzna był przesłuchiwany. Jednak prok. Mariusz Pindera temu zaprzeczył podczas konferencji prasowej. - Wygląda na to, że to zdjęcie nie zostało zrobione u nas. Wykonano je wcześniej, w dniu zatrzymania sprawcy. Komenda wojewódzka w policji wszczęła postępowania w tym zakresie. Prokuratura też podejmie stosowne kroki, jest zbyt wcześnie by mówić, w jakim zakresie. To będzie oddzielna sprawa - powiedział.

Więcej o: