Pogoda na dziś - czwartek 20 czerwca. Gwałtowne burze we wszystkich województwach

Pogoda na dziś - czwartek 20 czerwca. W Boże Ciało w Polsce synoptycy zapowiadają temperatury od 25 do 30 stopni. Dodatkowo w godzinach popołudniowych dla całego kraju zapowiadane są burze.
Zobacz wideo

W czwartek synoptycy prognozują dość gwałtowną pogodę. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami dla wszystkich szesnastu województw.

Temperatura. W większości kraju termometry pokażą 28-30 stopni

Najniższa temperatura w ciągu dnia prognozowana jest w Zakopanem, gdzie będzie maksymalnie 25 stopni. Najwyższe wartości, 30 stopni, pokażą termometry w Zielonej Górze, Opolu i Poznaniu. Jeden stopień mniej przewidywany jest w województwach warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, lubelskim, łódzkim i dolnośląskim. W pozostałych regionach synoptycy zapowiadają równie wysoką temperaturę czyli 28 stopni.

Pogoda na dziś - 20 czerwca.Pogoda na dziś - 20 czerwca. fot. gazeta.pl

Opady. Od południa przez nasz kraj przejdzie burzowy front

Nad ranem prognozowane jest zachmurzenie małe. Od godzin popołudniowych nad całą Polską niebo zacznie być coraz bardziej zachmurzone. Związane będzie to z burzami, które pojawiać się będą w całej Polsce od południa do późnych godzin nocnych. Najsilniejszych nawałnic muszą spodziewać się mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubelskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podlaskiego.

Ostrzeżenia IMGW. Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami w całej Polsce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami w całej Polsce. We wszystkich regionach prognozowane są opady od 15 do 30 mm oraz porywy wiatru do 75-80 km/h. Dodatkowo w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, opolskim, dolnośląskim, łódzkim, wielkopolskim, lubuskim i zachodniopomorskim zapowiadane są lokalne opady gradu. Pierwsze burze pojawią się już po godzinie 12, jednak najsilniejsze nawałnice zapowiadane są na północnym-zachodzie i południowym-wschodzie Polski po godzinie 14.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: