Pogoda na długi weekend. Burze i grad znów uderzą w Polskę. W Boże Ciało warto mieć parasol

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że w Boże Ciało pogoda będzie pozostawiać wiele do życzenia. Ostrzeżenia przed burzami i gradem "zalały" całą mapę pogodową Polski na 20 czerwca.
Zobacz wideo

Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl wynika, że burze nadciągną nad Polskę ze wzmożoną siłą. Niebezpiecznych wyładowań atmosferycznych możemy spodziewać się już jutro, ale dopiero w Boże Ciało, a więc w najbliższy czwartek, burze i gradobicia opanują cały kraj.

Pogoda na Boże Ciało. IMGW ostrzega: Burze i grad wystąpią w całym kraju

Synoptycy z IMGW wydali ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia na 20 czerwca dla wszystkich województw w Polsce. Tego dnia intensywne opady deszczu i burze wystąpią w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim, a burze z gradem w pozostałych 16. województwach. Meteorolodzy prognozują, że Boże Ciało będzie dniem ciepłym - temperatura maksymalna będzie wahać się od 22 do 29 stopni.

Pogoda na weekend. Burze, deszcz,a w niedzielę ochłodzenie

Osoby, które wzięły urlop na piątek, żeby cieszyć się długim weekendem i piękną pogodą, nie mają szczęścia. IMGW prognozuje, że 21 i 22 czerwca również będą burzowe, choć ciepłe. W piątek i sobotę burze i opady deszczu mogą przetoczyć się przez cały kraj, a gradobicia będziemy obserwować na wschodzie i w centrum kraju. Temperatura będzie wahać się od 20 do 31 stopni. Wciąż nie wiadomo, czy w te dni będą obowiązywać ostrzeżenia meteorologiczne.

Pogoda nie będzie nam sprzyjać także w ostatni dzień weekendu. Niedziela będzie dniem deszczowym, ale i chłodnym. Temperatura wyraźnie spadnie - na termometrach zobaczymy od 15 stopni w Jeleniej Górze i Gdańsku do maksymalnie 21 stopni w Białymstoku i Przemyślu. W całym kraju odnotujemy duże zachmurzenie i przelotne opady deszczu. Liczne przejaśnienia prognozowane są tylko dla zachodniej części kraju. 

Więcej o: