Zbrodnia w Mrowinach. Prokuratura: Podejrzany sam się zdradził

W zalewie doniesień na temat potencjalnych sprawców morderców w Mrowinach znalazło się to o Jakubie A. Prokuratura przyznaje, że to był moment zwrotny w śledztwie. Okazuje się, że osoba, która naprowadziła śledczych na trop, sama była namawiana przez A. do zabójstwa.

- Był taki moment zwrotny, który spowodował, że mieliśmy już w zasadzie pewność, iż jesteśmy na tropie właściwego sprawcy, ale chcę zostawić te decyzje prokuratorom, aby te detale ujawniać - powiedział o śledztwie ws. zabójstwa w Mrowinach minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Prokuratura mówi o punkcie zwrotnym w śledztwie

Jak przyznaje prokuratura, z masy doniesień, jakie spływały do śledczych, jedna dotyczyła właśnie Jakuba A. Choć mężczyzna był na początku poza kręgiem podejrzeń, śledczy ją pogłębili i uznali, że informacja o 22-letnim studencie z Wrocławia jest wiarygodna. To był punkt zwrotny w całym śledztwie.

Prokuratura w trosce o swoje źródło informacji nie zdradza, czy osoba, która naprowadziła śledczych na trop to znajomy bądź członek rodziny Jakuba A. Prokurator Mariusz Pindera mówi w Gazeta.pl ogólnie, że "była to osoba z zewnątrz, posiadająca informacje wskazujące, że to może być ten człowiek".

Jakub A. miał namawiać do zabójstwa Kristiny

Informacja ta, jak przekazała nam prokuratura, była bardzo precyzyjna i wynikało z niej, że A. planował zabić.  - Materiał dowodowy wskazuje na to, że to była zbrodnia zaplanowana, przygotowana i realizowana według konkretnego planu - przypomina prok. Pindera. 

- Czy 22-latek sam się wygadał o swoich planach? - dopytujemy. - Można to tak określić, od niego to wypłynęło - mówi nam prokurator.

Więcej szczegółów na ten temat pojawiło się na konferencji prasowej. Prokurator sprecyzował, że osoba, która poinformowała służby o Jakubie A. była przez niego namawiana, by zabić. - To było ok. miesiąc wcześniej. Osoba to zgłosiła już po zabójstwie - poinformował prokurator. 

Zabójstwo 10-letnie Kristiny z Mrowin

10-letnia Kristina z Mrowin w woj. dolnośląskim zaginęła w ostatni czwartek, 13 czerwca. Po tym, jak nie wróciła ze szkoły do domu, jej matka zgłosiła zaginięcie - rodzina, policja i sąsiedzi szukali dziecka w okolicy. Jeszcze tego samego dnia, w pobliskim lesie, około 6 km od Mrowin, przypadkowy przechodzień natknął się na ciało dziecka, a sekcja potwierdziła, że to zaginiona, 10-letnia Kristina. Sprawca zadał dziewczynce ponad 30 ciosów.

W niedzielę zatrzymano 22-letniego Jakuba A., podejrzewanego o zabójstwo dziewczynki. Usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i przyznał się do winy. - Tak to zostało od początku przygotowane, żeby śledczych zbić na fałszywe tropy, tworzyć sobie alibi, zacierać ślady - mówił rzecznik Komendy Głównej Policji o sprawcy zabójstwa 10-letniej Kristiny. Mężczyzna już po zatrzymaniu był przekonany, że śledczy nie zdołają mu nic udowodnić.

Więcej o:
Komentarze (316)
Zbrodnia w Mrowinach. Prokuratura: Podejrzany sam się zdradził
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 67 razy 49

  Ziobro dopadł zdegenerowanego zbrodniarza i jednocześnie kompletnego kretyna o IQ mszycy. Teraz puszy się niczym Frank Drebbin. Ale Frank był sympatyczny, a tu jest goła żenada...

 • scyplon_afrykanski

  Oceniono 68 razy 46

  Natychmiast proszę zerwać z politpoprawnością i podać narodowość i wyznanie Jakuba A. z Wrocławia.

 • el.pistolero

  Oceniono 55 razy 41

  Czyli schwytanie tego typa to czysty przypadek? Gdyby nie ktoś, kto doniósł, organy ścigania byłyby w czarnej dupie?

 • absurd

  Oceniono 33 razy 27

  "Zbić na fałszywe tropy" - nie ma takiego frazeologizmu. Kto to pisał?

 • klarb

  Oceniono 32 razy 22

  a dlaczego informator nie poinformował policji przed zabójstwem
  o tym że ten palant chce zabic?

 • leszekmrowa

  Oceniono 18 razy 18

  No cóż, osoba, którą morderca namawiał do zabójstwa powinna to od razu zgłosić na policję. Być może morderca zostałby wtedy przesłuchany i zastanowiłby się kilka razy czy to zrobić, bo wiedziałby, że jest w kręgu podejrzanych. Szkoda, że tak się nie stało :-(

 • iberka

  Oceniono 20 razy 14

  Msc wcześniej namawiał i ów namawiany nigdzie tego nie zgłosił? Brawo!

 • szatan2012

  Oceniono 21 razy 13

  jeszcze parę trupów i wybory prawie wygrane, prawda? u was w pisie po staremu ...

 • lukibb

  Oceniono 33 razy 13

  Starannie wszystko przygotował, był pewien, że nic mu nie udowodnią i nagle się przyznał.
  nie twierdzę, że to niemożliwe, ale ...
  Sprawa Komedy nakazuje mieć odrobinę sceptycyzmu. Zwłaszcza, że grupa trzymająca władzę ta sama, a jeden z ministrów bardzo się lansuje...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX