Ostatni "Twój Weekend" z pierwszą nagrodą na festiwalu Cannes Lions! A to niejedyny polski akcent

Nasze ostatnie wydanie magazynu "Twój Weekend" walczy na festiwalu Cannes Lions 2019 o "Oscary branży mediowej i reklamowej". Pierwsza nominacja już zamieniła się w statuetkę - otrzymaliśmy brązowego Lwa w kategorii "Print and Publishing". I dopiero się rozkręcamy!

Nike, "New York Times", Adidas, "Gra o Tron"... Z takimi tuzami ostatni "Twój Weekend" walczy o nagrody na najbardziej prestiżowej imprezie świata reklamy i komunikacji. Festiwal Cannes Lions trwa przez cały tydzień, ale już pierwszy dzień udało nam się zakończyć z sukcesem - w ręce Gazeta.pl, agencji VMLY&R i partnerów (bank BNP Paribas, Mastercard i Wavemaker) trafił brązowy Lew w kategorii "Press and Publishing". 

 

A to dopiero początek! W środę prezentujemy nasz projekt w dwóch najważniejszych kategoriach: "Titanium" i "Glass", czyli dla akcji "zmieniających świat". Powalczymy m.in. z tak doskonałymi, trafnymi, wzruszającymi i zrealizowanymi na najwyższym poziomie kampaniami jak "Nike - Dream Crazy" czy żywą tęczową flagą utworzoną przez aktywistów w trakcie mundialu w Rosji, w ramach sprzeciwu wobec opresyjnego traktowania mniejszości seksualnych w tym kraju.

Statuetka dla "Niezniszczalnej tęczy"

"Twój Weekend" to nie jedyny polski triumfator. Srebrną statuetkę w kategorii Design zdobyła "Niezniszczalna tęcza" - projekt agencji 180heartbeats+Jung von Matt przy współpracy ze stowarzyszeniami Miłość Nie Wyklucza i Wolontariat Równości dla marki Ben & Jerry's. Dla "Tęczy" to również dopiero pierwsza statuetka na łącznie kilkanaście szans na statuetkę, w tym w kategoriach społecznych. 

 

Droga "Twojego Weekendu" do Cannes

Dla redakcji Gazeta.pl i partnerów wydanie magazynu 8 marca było tylko ukoronowaniem ponad miesięcznego biegu do celu, który na początku wydawał się dość nierealny. Odkupić na Allegro kultowy magazyn erotyczny po to, żeby go zamknąć. Zaprojektować magazyn od nowa, wypełnić nową treścią, pokazać, że choć czujemy do niego specyficzną nutę nostalgii za młodością i latami 90., to nikt nie powinien czerpać wiedzy o kobietach i kobiecości tylko z tego rodzaju czasopism. Że chcemy rozmawiać o wciąż pokutujących stereotypach, o potrzebie edukacji w szkole i w domu.

Z lektury listów i komentarzy zrodził się pomysł na nowy cykl redakcyjny. Aby nasza akcja nie była tylko jednorazowym "zagraniem marketingowym", ale początkiem dyskusji na tematy, które naprawdę nurtują czytelników, opisują ich problemy i codzienność, co miesiąc od Dnia Kobiet, na Gazeta.pl, publikujemy artykuły pod szyldem "Ósmy dzień miesiąca". Opisujemy w nich różne przejawy nierówności płci w życiu codziennym, walczymy ze stereotypami, próbujemy stworzyć miejsce do rozmowy na trudne tematy. W kwietniu pisaliśmy o pokonywaniu trudności w (seks)komunikacji, a w maju Karolina Korwin Piotrowska piętnowała przejawy seksizmu w rodzimym show-biznesie

Więcej o:
Komentarze (60)
Ostatni "Twój Weekend" z pierwszą nagrodą na festiwalu Cannes Lions! A to niejedyny polski akcent
Zaloguj się
 • ptak_dodo

  Oceniono 18 razy 14

  A kiedy nagroda za 90% "materiałów" na Plotku?
  "pokazała", "zapomniała majtek", "takich zdjęć jeszcze nie widzieliście" itp. itd.

 • mydeer

  Oceniono 13 razy 13

  "Z pierwszą nagrodą" brzmi, jakbyście dostali nagrodę główną, tymczasem otrzymaliście trzecie miejsce w jednej z kategorii. Ale to "niefortunne" sformułowanie to pewnie czysty przypadek...

 • diesel_poznan

  Oceniono 13 razy 11

  "Anna Mucha dostała niemoralną propozycję. "3 godziny i masz 45 tysięcy". Jej reakcja? 'W krzyżu łupie' " i do tego zdjęcie Ani jedzącej loda na patyku. Mam dalej cytować?

 • winku

  Oceniono 23 razy 11

  Smutno. Najbardziej żenująca akcja medialna tego roku. Przejecie upadlego pisma, ktore miało aspiracje i starało się edukowac, na tyle na ile pozwalał rynek, a następnie zrobienie z niego kozła ofiarnego feminizmu.
  To było jak pobicie osoby na wózku inwalidzkim. Niby można, ale to powód do wstydu a nie dumy.
  I jak droga Gazeto chcecie pokazać, ze Wam nie jest wszystko jedno, to kupcie Pornhuba i zamknijcie go.
  Inaczej Wasze akcje są psu na budę.

 • wieczniekontuzjowany

  Oceniono 10 razy 10

  Z gazety dla mężczyzn zrobiono gazetę dla kobiet. Zabawne nawet.

 • glos_z_sali

  Oceniono 23 razy 9

  Czy zgłaszaliście też do konkursu burdel który reklamuje się na WSZYSTKICH stronach (w komentarzach) serwisu gazeta.pl? Myślę że miałby ogromne szanse na zwycięstwo w kategorii "Master of Hipokryzja"

 • eurotram

  Oceniono 19 razy 7

  Żałosne... Po prostu żałosne; drugie #MeeToo,politycznie poprawny kwiatek do kożucha.

 • haha-to-ja

  Oceniono 9 razy 5

  "ale milfa"
  na gazecie nawet redaktorki pragną uprzedmiotawiania

  kobieta.gazeta.pl/kobieta/56,107881,23706993,kobieta-czterdziestoletnia-grupa-mlodziencow-rzucila-za-mna.html

 • scyplon_afrykanski

  Oceniono 13 razy 5

  Watykan powinien się zamknąć że wstydu nad złem, które zesłał na świat i rozdać zgromadzone bogactwa na poczet naprawy szkód.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX