Zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Są prokuratorskie zarzuty dla 22-latka. "Przyznał się"

Jest zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem dla 22-latka, który został zatrzymany w niedzielę w związku ze śmiercią 10-letniej Kristiny z Mrowin. Tę informację potwierdził prokurator Mariusz Pindera ze świdnickiej prokuratury.
Zobacz wideo

Policja w niedzielę zatrzymała 22-letniego mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 10-latki z Mrowin na Dolnym Śląsku. Jak poinformował na konferencji prasowej rzecznik dolnośląskich funkcjonariuszy Krzysztof Zaporowski, to mężczyzna mieszkający poza powiatem świdnickim, w którym doszło do zbrodni.

Mężczyzna był przesłuchiwany w Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy do późnych godzin nocnych. Został wyprowadzony z budynku bocznym wejściem ok. godz. 1.

Rano okazało się, że 22-latek usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - tę informację, podaną w poniedziałek rano przez Radio ZET, potwierdziło radio TOK FM. Jak mówił w rozmowie z TVN24 rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka, mężczyzna przyznał się do winy.

Po godz. 8 skontaktowaliśmy się prokuratorem Mariuszem Pinderą z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Otrzymaliśmy informację, że na razie nie zostaną ujawnione szczegóły dotyczące sprawy ze względu na dobro śledztwa.

Zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin

Do sprawy zabójstwa dziewczynki odniósł się w niedzielę minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Okrutny mord na 10-letniej Kristinie z Dolnego Śląska nie ujdzie płazem. Jeśli dotychczasowe ustalenia się potwierdzą i zebrane dowody zostaną w śledztwie zweryfikowane, to sprawca trafi przed sąd, a kierowana przeze mnie prokuratura dołoży wszelkich starań, by otrzymał jak najsurowszą karę. Wierzę, że nastąpi to możliwie szybko

- zapewnił Zbigniew Ziobro.

10-letnia Kristina została porwana w czwartek około godziny 13:00 kiedy wracała do domu ze szkoły. Po kilku godzinach znaleziono jej ciało z licznymi ranami kłutymi.

Więcej o:
Komentarze (226)
Zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Są prokuratorskie zarzuty dla 22-latka
Zaloguj się
 • jan.w2

  Oceniono 60 razy 46

  Palant Ziobro jak zwykle nawija te same głodne kawałki, ale jak dzieci krzywdzą pie...ne watykańskie zboki, to podwija ogon pod siebie i taki stanowczy już nie jest. Oby, to rzeczywiste był ten właściwy morderca, a nie pierwszy lepszy.

 • lindhorst1

  Oceniono 50 razy 34

  Za grosz nie mam zaufania do polskich "organów ścigania". Ten medialny lans, zajeżdżanie pod prokuraturę na sygnale, kamery, lans Ziobry, wcześniejsze zatrzymanie dwóch innych "podejrzanych", następnie zwolnionych nie wróżą niczego dobrego. Oby to nie był sequel "sprawy Komendy".

 • pan_glosny

  Oceniono 53 razy 27

  Ziobro, żebyś Ty z taką samą werwą tępił pedofili w koloratkach!!!

 • d33mariusz

  Oceniono 40 razy 26

  Oj ten Ziobro, złoty chłopiec jak mówi ojciec dyrektor. Po co to wygłasza te banialuki, jak by to on wykrył zabójcę.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 69 razy 17

  Ziobro mendo lansujesz się w takich okolicznościach?

 • ben.zilbersztajn

  Oceniono 25 razy 15

  Nie bronię bandyty, ale obawiam się oby nie było jak z Tomaszem Komendą. Ziobro się produkuje, oskarżony błyskawicznie się znalazł, mimo, że w pierwszych godzinach szeroko apelowali do społeczeństwa o zgłaszanie najdrobniejszych szczegółów. Obym był złym prorokiem i oby to był właściwy skazany.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 25 razy 13

  Ziobro się znowu slizga na trumnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX