Zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Są prokuratorskie zarzuty dla 22-latka. "Przyznał się"

Jest zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem dla 22-latka, który został zatrzymany w niedzielę w związku ze śmiercią 10-letniej Kristiny z Mrowin. Tę informację potwierdził prokurator Mariusz Pindera ze świdnickiej prokuratury.
Zobacz wideo

Policja w niedzielę zatrzymała 22-letniego mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 10-latki z Mrowin na Dolnym Śląsku. Jak poinformował na konferencji prasowej rzecznik dolnośląskich funkcjonariuszy Krzysztof Zaporowski, to mężczyzna mieszkający poza powiatem świdnickim, w którym doszło do zbrodni.

Mężczyzna był przesłuchiwany w Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy do późnych godzin nocnych. Został wyprowadzony z budynku bocznym wejściem ok. godz. 1.

Rano okazało się, że 22-latek usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - tę informację, podaną w poniedziałek rano przez Radio ZET, potwierdziło radio TOK FM. Jak mówił w rozmowie z TVN24 rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka, mężczyzna przyznał się do winy.

Po godz. 8 skontaktowaliśmy się prokuratorem Mariuszem Pinderą z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Otrzymaliśmy informację, że na razie nie zostaną ujawnione szczegóły dotyczące sprawy ze względu na dobro śledztwa.

Zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin

Do sprawy zabójstwa dziewczynki odniósł się w niedzielę minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Okrutny mord na 10-letniej Kristinie z Dolnego Śląska nie ujdzie płazem. Jeśli dotychczasowe ustalenia się potwierdzą i zebrane dowody zostaną w śledztwie zweryfikowane, to sprawca trafi przed sąd, a kierowana przeze mnie prokuratura dołoży wszelkich starań, by otrzymał jak najsurowszą karę. Wierzę, że nastąpi to możliwie szybko

- zapewnił Zbigniew Ziobro.

10-letnia Kristina została porwana w czwartek około godziny 13:00 kiedy wracała do domu ze szkoły. Po kilku godzinach znaleziono jej ciało z licznymi ranami kłutymi.

Więcej o: