Zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Tłumy przed prokuraturą, budynek ochraniała policja

Dziesiątki osób zgromadziły się w niedzielę przed siedzibą Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, gdzie przesłuchiwany był 22-letni mężczyzna podejrzewany o udział w zabójstwie 10-letniej Kristiny z Mrowin. Jak podaje "Fakt", sprawca zadał dziewczynce ok. 50 ciosów nożem w szyję i klatkę piersiową.
Zobacz wideo

Policja zatrzymała w niedzielę 22-letniego mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 10-latki z Mrowin na Dolnym Śląsku. Jak poinformował na konferencji prasowej rzecznik dolnośląskich funkcjonariuszy Krzysztof Zaporowski, to mężczyzna mieszkający poza powiatem świdnickim, w którym doszło do zbrodni. Poniedziałkowy "Super Express" podał na podstawie nieoficjalnych informacji, że zatrzymany jest mieszkańcem Wrocławia. 

10-letnia Kristina została porwana w czwartek około godziny 13:00, kiedy wracała do domu ze szkoły. Po kilku godzinach znaleziono jej ciało z licznymi obrażeniami. Jak podaje poniedziałkowy "Fakt", napastnik miał zadać dziewczynce ok. 50 ciosów nożem w szyję i klatkę piersiową. 

Mężczyzna podejrzewany o zabójstwo został w niedzielę przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, gdzie odbyło się przesłuchanie. Przed siedzibą prokuratury zgromadziły się tłumy osób. Niektórzy wznosili okrzyki. 

"Funkcjonariusze zabezpieczyli to miejsce, tak, by nie doszło do żadnych drastycznych scen, bo mieszkańcy są bardzo bojowo nastawieni" - relacjonowała w niedzielę reporterka TVP Info.

Telewizja TVN24 podała, że przed godziną 1 w nocy mężczyzna został wyprowadzony z budynku bocznym wyjściem. Na razie nie ma oficjalnych informacji, czy 22-latek usłyszał zarzuty. Nieoficjalnie donosi o tym "Super Express". 

Morderstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin

Do sprawy odniósł się także minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Okrutny mord na 10-letniej Kristinie z Dolnego Śląska nie ujdzie płazem. Jeśli dotychczasowe ustalenia się potwierdzą i zebrane dowody zostaną w śledztwie zweryfikowane, to sprawca trafi przed sąd, a kierowana przeze mnie prokuratura dołoży wszelkich starań, by otrzymał jak najsurowszą karę. Wierzę, że nastąpi to możliwie szybko

- czytamy w oświadczeniu ministra.

Więcej o:
Komentarze (90)
Zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Tłumy przed prokuraturą, budynek ochraniała policja
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 32 razy 24

  Motłoch chce prawo stanowić. Ten sam motłoch chce również krwi za niesłuszne skazanie Komendy zapominając, że "pod publiczkę" wyroki bywają dalekie od prawidłowych...

 • szoppracz1

  Oceniono 31 razy 23

  Straszne twarze! Prymitywne kobiety machające do kamer! W głowie się to nie mieści!!!

 • agilmagil

  Oceniono 18 razy 18

  Ale jak ksiądz molestuje dziewczynkę, zbierają podpisy w obronie.

 • stefffon

  Oceniono 20 razy 16

  zeby takie poruszenie bylo jak złapią jakiegoś pedofila, albo pijanego kierowcę który zabil na przejściu... albo sąsiada co pali śmieciami...

  bo statystycznie na drogach ginie 8 osób dziennie, od smogu 120 dziennie.... a od niedofinansowanej służby zdrowia 1000 polaków dziennie...

 • zraluk7

  Oceniono 12 razy 12

  A jakie są dowody? Czy to jakiś przypadkowy Komenda aby Zbyszek mógł odtrąbić sukces?

 • fleshless

  Oceniono 15 razy 11

  żebyście wy tak tłumnie się stawiali, gdy trzeba zorganizować piknik w szkole albo powalczyć o chodnik pod blokiem - wtedy to ze świeczką szukać kogoś, kto zechciałby choć trochę się zaangażować, ale na publiczną kaźń to by się poszło, co?

  Pierydolone dzikusy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX