22-latek podejrzewany ws. zabójstwa Kristiny zatrzymany. Miał być typowany przez policję od początku

Policja zatrzymała osobę podejrzewaną o zabójstwo 10-letniej dziewczynki z Dolnego Śląska, której ciało znaleziono w czwartek po południu w lesie oddalonym o 6 km od Mrowin, miejsca jej zamieszkania.

Jak potwierdził w rozmowie z Gazeta.pl kom. Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji, policja zatrzymała osobę podejrzewaną ws. zabójstwa 10-letniej Kristiny z Mrowin. Osoba ta nadal nie ma postawionych zarzutów prokuratorskich.

Briefing prasowy ws. zabójstwa 10-letniej Kristiny

Czynności były wykonywane od czwartku praktycznie bez przerwy - przekazał rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadkom. Krzysztof Zaporowski. 

- Dzisiaj w godzinach popołudniowych został zatrzymany mężczyzna w związku z zabójstwem 10-letniej dziewczynki. Czynności w tej chwili są nadal wykonywane przez prokuraturę. Jest to mężczyzna zamieszkały poza powiatem świdnickim - przekazał nadkom. Krzysztof Zaporowski.

- Trwają czynności związane z zabezpieczaniem materiału dowodowego. Mamy 48 godzin, aby wykonać najbardziej niezbędne czynności, które pozwolą na przedstawienie zarzutów, a potem przesłuchanie podejrzewanego i ewentualne skierowanie wniosku o tymczasowe aresztowanie - przekazał Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Jak przekazano podczas briefingu, zatrzymany mężczyzna "nie ma nic wspólnego z osobami zatrzymanymi wcześniej".

Według insp. Mariusza Ciarki, rzecznika prasowego Komendanta Głównego Policji, zatrzymany to 22-letni mężczyzna, który był od początku typowany przez policję jako potencjalny sprawca zbrodni.

Na Twitterze Polskiej Policji pojawił się wpis, w którym wyraża ona przekonanie, że prokuratura przedstawi mężczyźnie zarzuty. 

Zbigniew Ziobro: Okrutny mord nie ujdzie płazem

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapewnił, że sprawca zabójstwa "otrzyma jak najsurowszą karę". "Każdy, kto w tak w bezwzględny sposób krzywdzi dzieci, musi się liczyć z najsurowszymi konsekwencjami. W ściganiu tak bezwzględnych przestępców zawsze będziemy działać z największą determinacją. To obowiązek całego państwa, które pokazało w tej sprawie, że działa skutecznie" - napisał.

"Okrutny mord na 10-letniej Kristinie z Dolnego Śląska nie ujdzie płazem" - podkreślił.

Zabójstwo 10-letniej Kristiny. Zbrodnia miała podłoże seksualne

Dziewczynka zaginęła w czwartek. Miała wyjść ze szkoły około godziny 12:30, jednak nie dotarła do domu. O 14:00 matka zgłosiła zaginięcie.

Kristina ostatni raz miała być widziana ok. 200 metrów od domu. Tego samego dnia, w czwartek, przypadkowa osoba odnalazły jej ciało. Znajdowało się w lesie oddalonym od Mrowin o około 6 km.

Sekcja zwłok wykazała, że 10-latka zginęła od ran kłutych klatki piersiowej i szyi. Stwierdzono również, że zbrodnia miała podłoże seksualne.

Więcej o:
Komentarze (420)
Konferencja prasowa ws. zabójstwa 10-letniej Kristiny. Zatrzymano podejrzewanego mężczyznę
Zaloguj się
 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 107 razy 81

  Ziobro mógłby się zamknąć. Robienie PR kosztem takiej sprawy jest obrzydliwe. Poza tym nie pomaga w śledztwie. Chcemy kolejnego Komendę?

 • toskar

  Oceniono 63 razy 45

  Wszystko było by OK, gdyby to RZECZYWIŚCIE był zwyrodnialec, sprawca tej potwornej zbrodni. Ale jeśli to "kozioł ofiarny" zatrzymany na potrzeby PiS-owskiej "propagandy sukcesu"?
  Przypomina się sprawa pana Komendy.

 • wredek123

  Oceniono 52 razy 38

  "Jesteśmy przekonani" ,a "mamy wystarczające dowody by postawić mu zarzuty",
  to jest spora różnica.... wiec po co ten cyrk w poważnej sprawie 😞

 • jerzysm42

  Oceniono 37 razy 25

  Policjanty Brudzińskiego i prokuratory Ziobry odniosły sukces.
  Nie wiem tylko, czy zatrzymali prawdziwego sprawcę.

 • Oceniono 30 razy 24

  Czyli Ziobro już gościa skazał.

  19 lat temu jego ówczesny pryncypał cisnął równie mocno w sprawie Tomasza Komendy. 

  Niektórzy to są jednak impregnowani na wiedzę. 

 • zaginiony_palik

  Oceniono 32 razy 22

  Ziobro, daruj sobie te kretyńskie komentarze! Jesteś od tego jak dupa od srania żeby było bezpiecznie.

 • niemaszjeszczekonta

  Oceniono 30 razy 20

  ziobro stul ryj bo jeszcze sie okaze ze to drugi komenda zlapany byle sie szybko pochwalic wynikami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX