Marsz Równości przeszedł przez Częstochowę. "Dewianci, ja tych ludzi nienawidzę"

Organizatorzy Marszu Równości w Częstochowie deklarowali, że będą głosić i rozpowszechniać miłość, równość i akceptację. Z nieco innego założenia wychodzili protestujący. - Pan Jezus nadstawiał drugi policzek. Ja nie nadstawiam. Bo ja jestem katolem i Polakiem. Ja oddaję - powiedziała naszemu reporterowi jedna z osób.
Zobacz wideo

W Częstochowie przeszedł "II Marsz Równości". Jednocześnie odbyła się uroczysta msza zwieńczająca dziecięcą Pielgrzymkę Podwórkowych Kółek Różańcowych Radia Maryja, a u podnóży klasztoru ustawiły się kontrmanifestacje narodowców. Tegoroczny Marsz Równości był drugim tego typu wydarzeniem w Częstochowie. Rok temu emocje sięgnęły zenitu, a policja zmuszona była oddzielać uczestników marszu od narodowców wykrzykujących "Zakaz pedałowania" oraz "Policyjna pała broni dziś pedała".

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Częstochowa tęczy nie chowa". "Gwarantujemy, że w tym roku będziemy maszerować jeszcze dłużej, zapewnimy miastu jeszcze większą dawką energii, a sami będziemy bawić się jeszcze lepiej!" - zapewniali organizatorzy.

Przed marszem nasz reporter rozmawiał z zebranymi protestującymi. - Sprzeciwiamy się pedalstwu narzuconemu z Unii Europejskiej, bo to głównie z Unii Europejskiej i sterowane jest to też przez Sorosa, on na to mnóstwo pieniędzy daje - mówił jeden z mężczyzn. 

CzęstochowaCzęstochowa Gazeta.pl

- Chodzi o to, żeby nie być biernym i zamanifestować swój sprzeciw wobec tych dewiantów. Nie godzę się na wkraczanie ich do szkół, na wkraczanie ich do przedszkoli. Ja tych ludzi nie lubię. Tak samo, jak oni
nienawidzą nas, tak my nienawidzimy ich. Nienawidzę ich za to, że profanują kościoły, profanują religię naszą. Profanują Matkę Bożą, Matka Boża dla mnie jest wszystkim, ja się do niej modlę i ona mi pomaga w życiu. A oni ją profanują i za to ich nienawidzę najbardziej - kontynuował. 

Pan Jezus nadstawiał drugi policzek. Ja nie nadstawiam. Bo ja jestem katolem i Polakiem. Ja oddaję. Pan Bóg jest prawicowy. Jak pan przeczyta Pismo Święte, to pan zrozumie

- powiedział protestujący. 

Inny z mężczyzn, który powiedział, że jest narodowcem i patriotą, stwierdził, że przyszedł pokazać, że "nie zgadza się na demoralizację dzieci". - Bo dorośli mogą się w to bawić, w te przebierańce, te staniki na głowach, natomiast my, jako normalni ludzie, którzy mają normalne rodziny, normalne dzieci, nie zgadzamy się z tym, żeby dzieci na ulicach widziały coś takiego np., że się całuje dwóch facetów. To jest nienormalne, to jest zboczone - wyjaśniał i dodał, że "dziś pozwalamy na takie rzeczy, a jutro będzie marsz pedofilów". 

CzęstochowaCzęstochowa Gazeta.pl

Poseł Kukiz'15 o końcu cywilizacji

W tłumie znalazł się też poseł Kukiz'15 Tomasz Jaskóła. W rozmowie z naszym dziennikarzem powiedział, że nie ma problemu z uczestnictwem w zgromadzeniu razem z członkami ONR i Młodzieży Wszechpolskiej i przekonywał, że najwięksi ONR-owcy w czasie wojny chronili Żydów. 

Poseł stwierdził, że po jego stronie "barykady" nie ma ludzi agresywnych, ale spodziewa się prowokacji ze strony uczestników Marszu Równości. 

Dla mnie [ta koncepcja] jest starciem cywilizacyjnym i to nie jest już do końca nasza cywilizacja. Ok, macie prawo tu być, no trudno. Mamy ułomnego prezydenta [miasta], który jest notariuszem i w zasadzie niczym nie zarządza. Ok, to jest zgodnie z prawem, ale my też zgodnie z prawem tu funkcjonujemy i jeśli dojdzie do jakiegoś zwarcia, to policja obiecała, że będzie nas chronić. Proszę zwrócić uwagę, powiedzieli, że będą nas chronić, bo wszyscy wiedzą, że ci ludzie są agresywni

- mówił poseł Jaskóła. 

CzęstochowaCzęstochowa Gazeta.pl

Blokada na starcie i okrzyki "zboczeńcy! zboczeńcy!"

II Marsz Równości w Częstochowie rozpoczął się o godz. 14. Przeszedł z al. Sienkiewicza ulicami Pułaskiego, Sobieskiego, Wolności, by Alejami wrócić pod Jasną Górę.

Już na samym starcie przejście zostało zablokowane. Grupa mężczyzn śpiewała "Rotę", a gdy odpowiedziały im okrzyki "wolność, równość, tolerancja", zaczęli krzyczeć "zboczeńcy! zboczeńcy!", a chwilę później śpiewać "pedały won!". Po pół godziny marsz ruszył dalej.

CzęstochowaCzęstochowa Gazeta.pl

Policja częściowo zamknęła protestujących na terenie parku. Krzyczeli oni w stronę marszu m.in. "wy***rdalać!", "zboczeńcy!", "pedofile!". 

Pod Jasną Górą trwała jednocześnie modlitwa w intencji nawrócenia uczestników marszu.

Pod Jasną Górą modlitwa w intencji nawrócenia uczestników MarszuPod Jasną Górą modlitwa w intencji nawrócenia uczestników Marszu Gazeta.pl

Zobacz wideo

Pod koniec marszu ok. 16:50 na trasie pojawiła się kolejna blokada, a emocje - zwłaszcza wśród prawicowców - zaczęły brać górę. Polityk Kukiza pertraktował z policją by nie przepychała nielegalnej blokady manifestacji. Policja - jak relacjonował nasz reporter - w pewnej chwili użyła gazu pieprzowego. Pojawiły się nawet głosy, by marsz rozwiązać tuż przed ostatnią prostą. Mimo to dobiegł on końca około 17:50.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (924)
Marsz Równości przeszedł przez Częstochowę. "Dewianci, ja tych ludzi nienawidzę"
Zaloguj się
 • aspoleczne_cukinie

  Oceniono 111 razy 97

  "Pan Jezus nadstawiał drugi policzek. Ja nie nadstawiam. Bo ja jestem katolem i Polakiem. Ja oddaję. Pan Bóg jest prawicowy. Jak pan przeczyta pismo święte to pan zrozumie "

  O święty dysonansie poznawczy!

 • num10

  Oceniono 110 razy 80

  brawo LGBT !!! jesteśmy z wami nawet jeśli wirtualnie, macie poparcie i będziecie go mieli ! każdy zasługuje na miłość niezależnie od tego kim jest

  a łyse chłopaczki z ONR, a do tego takie cipki, mocni w grupie zazwyczaj, w przeciwnym razie to zwykli kryminaliści bo normalny człowiek wie czym jest wolność, honor, tolerancja, a przede wszystkim mądrość, dziwne, krzyczą że LGBT to zło a sami są tacy sami, przeciw czemu tak głośno się sprzeciwiają ? przeciw własnej głupocie, brakuje im odwagi aby wybić się z szeregu, brak im często rodziców którzy by ich zrozumieli i w rezultacie mamy radykałów, zazwyczaj niebezpiecznych dla otoczenia, skrajnych obłudników którzy zostali zondoktrynowani przez kościół, hmm nie widać końca polskiego obłędu

 • wo151

  Oceniono 75 razy 67

  Śpiewają ROTĘ. A czy te prymitywy wiedzą, że autorka Roty - Konopnicka żyła w związku HOMOSEKSUALNYM z Dułebianką?

 • cleryka

  Oceniono 71 razy 57

  Boże,jakie mordy zakazane ,łyse pały.. Nawet bez wyroku po 10 lat odsiadki daję.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 82 razy 56

  Katoliccy pedofile znów chowają się za nazistami i komunistami :-)
  I tak od 1939 roku :-)
  To nazistowski ONR wprowadzał w Polsce stalinizm!
  ONR=PZPR=PC=PiS :-)

 • jael53

  Oceniono 62 razy 50

  Według pana Morawieckiego młodszego Polska to spadkobierczyni antycznej Grecji. To może trzeba by zaakceptować i tę część dziedzictwa, jaką był Święty Hufiec.

  Btw, bardzo nieatrakcyjni, wręcz nieapetyczni są ci łysi panowie.

 • rutylowy

  Oceniono 61 razy 49

  "zboczeńcy! zboczeńcy!"
  Tak będę krzyczeć na paradzie bożego ciała w czwartek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX