Pożar zabytkowego kościoła we Frednowach k. Iławy po uderzeniu pioruna. Runęła iglica

Nad ranem wieża kościoła p.w. Trójcy Przenajświętszej we Frednowach niedaleko Iławy stanęła w płomieniach. W ciągu kilkunastu minut na część główną dachu świątyni runęła iglica. Według strażaków prawdopodobną przyczyną pożaru było uderzenie pioruna.
Zobacz wideo

Pożar w miejscowości Frednowy wybuchł nad ranem, zadysponowano do niego kilkanaście zastępów straży pożarnej. Obecnie sytuacja jest już opanowana. Pożar nagrali telefonami przechodnie, film trafił na portal infoilawa.pl. Widać na nim moment, w którym iglica pod wpływem płomieni odrywa się od wieży i spada na dach poniżej.

Pożar zabytkowego kościoła we Frednowach. Runęła iglica

 

- Udało się sprawnie stłumić pożar i wprowadzić strażaków do środka. Zabezpieczono dach części głównej świątyni, choć właśnie tam spadła płonąca iglica - mówi nam kpt. inż. Krzysztof Rutkowski. - Sam pożar szybko opanowano, problem techniczny polega teraz na tym, że iglica ma swoją wagę i nie da się obecnie jej zdjąć z dachu. Ona jeszcze się tli, więc strażacy cały czas ją kontrolują - dodaje. 

Straż Pożarna z Iławy przyznaje, że prawdopodobną przyczyną pożaru było wyładowanie atmosferyczne. Taką wersję przedstawiła m.in. osoba, która zgłosiła strażakom zdarzenie. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał, szacowanie strat trwa. Najprawdopodobniej wnętrze świątyni nie ucierpiało.

Więcej o:
Komentarze (180)
Pożar zabytkowego kościoła we Frednowach k. Iławy po uderzeniu pioruna. Runęła iglica
Zaloguj się
 • Jan Winnicki

  Oceniono 52 razy 36

  Ministerstwo tzw. kultury zaraz wypłaci watykańskiej mafii stosowną dotację, lokalny katabas ogłosi zrzutkę wśród owieczek i kabza watykańskich mafiozów urośnie. Aby tylko więcej takich piorunów.

 • b.szrama

  Oceniono 25 razy 19

  Mzimu złe! Zagniewane! Pewnie czeka na ofiarę z pieniążków i dzieci.

 • staszek_ptaszek

  Oceniono 22 razy 18

  Często płoną te kościoły - kara boska? Bóg stracił cierpliwość?

 • hiperon59b

  Oceniono 24 razy 18

  Pewnie nie było instalacji odgromowej bo ktoś myślał, że w takie budynek piorun nie może uderzyć. Ciekawe czy to znak od Boga i jak go tłumaczyć. A może to po prostu brak zabezpieczeń przed takimi zdarzeniami.

 • takilajf

  Oceniono 21 razy 17

  Ile ubogie państwo Watykan dostanie od polskiego podatnika na odbudowę swojej placówki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX