Dolnośląskie. Wypadek na przejeździe kolejowym. Nie żyje pięć osób

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pomiędzy miejscowościami Kąty Wrocławskie i Mietków. W zderzeniu samochodu osobowego z pociągiem zginęło pięć osób.

- Do zdarzenia doszło w miejscowości Nowa Wieś Kącka, informację o zdarzeniu otrzymaliśmy ok. godz. 19. Na niestrzeżonym pojeździe citroen berlingo uderzył w pociąg - przekazał nam asp. szt. Wojciech Jabłoński z policji we Wrocławiu.

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Kąckiej

Pociągiem relacji Szklarska Poręba - Luboń jechało 240 osób. - Na chwilę obecną nie mamy informacji, by ktoś z pasażerów ucierpiał. Citroenem jechało pięciu mężczyzn. Wszyscy zginęli. 

Na miejscu zdarzenia pracują już odpowiednie służby oraz prokuratura, usuwanie skutków wypadku potrwa do późnego wieczora. Ruch na linii kolejowej Wrocław - Jelenia Góra jest wstrzymany.

Linia kolejowa E59 poinformowała na Twitterze o zmianach w związku z tragicznym wypadkiem w Nowej Wsui Kąckiej. Jak czytamy na odcinkach Imbramowice - Kąty Wrocławskie-Imbramowice oraz Wrocław-Jelenia Góra wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. 

Więcej o: