Zabójstwo 10-latki z Mrowin. Świdnicka prokuratura: Udało się zawęzić krąg podejrzewanych osób

Śledczy pobrali ślady biologiczne, które mogą należeć do zabójcy 10-letniej Kristiny z Mrowin. Choć przełom w sprawie jeszcze nie nastąpił, udało się zawęzić krąg osób podejrzewanych. Prokuratura i policja badają wszystkie możliwe tropy, w tym ten prowadzący do poszukiwanego od 2016 r. pedofila z Piekar Śląskich.
Zobacz wideo

- Cały czas są wykonywane czynności operacyjne przez funkcjonariuszy komendy wojewódzkiej policji we Wrocławiu, a także przez funkcjonariuszy z komendy powiatowej w Świdnicy. Są wykonywane czynności zarówno operacyjne, jak i procesowe, mające na celu ustalić sprawcę - powiedział na konferencji prasowej Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, która przejęła śledztwo. - Chcieliśmy podziękować też społeczeństwu, które odpowiedziało na nasze apele i podało nam mnóstwo informacji, które są weryfikowane - dodał.

Orepuk informuje, że podczas sekcji zwłok oraz oględzin miejsca, gdzie odnaleziono ciało dziewczynki, zabezpieczono materiały biologiczne, które mogą pochodzić od sprawcy lub sprawców. - One będą poddane ekspertyzom i mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości przyczynią się do ustalenia, kto stoi za tą zbrodnią - powiedział. 

Czytaj więcej: Policja poszukuje zabójcy 10-latki. Ekspert: "Zabójstwa tego typu pozostawiają bardzo dużo śladów"

Morderstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Śledczy zawęzili krąg podejrzewanych

Jednocześnie prokurator zdementował informacje, że w związku z zabójstwem zostały zatrzymane dwie osoby. Śledczy weryfikują za to inną informację, która pojawiła się w mediach. Chodzi o rzekome zeznanie jednego ze świadków, które prowadzi do Piotra Boszko. Mężczyzna jest podejrzany o pedofilię, w 2016 r. wystawiono za nim list gończy. - Trop prowadzący do tego mężczyzny też jest brany pod uwagę - mówi Gazeta.pl prok. Orepuk. 

Śledczy nie mają wytypowanej konkretnej osoby, ale z informacji przekazanych przez prokuraturę w Świdnicy wynika, że "krąg podejrzewanych udało się zawęzić", choć nadal w sprawie nie nastąpił przełom. Wciąż nie wiadomo chociażby, czy dziewczynka została porwana, czy poszła z mordercą dobrowolnie. - Obie wersje brane są pod uwagę - przekazał Orepuk. Jak dodał, już wiadomo, jakim narzędziem zabito dziecko (miała rany kłute klatki piersiowej), ale nie zdradzają tej informacji dla dobra śledztwa. 

Zaginięcie 10-letniej Kristiny z Mrowin zgłoszono w czwartek. Dziewczynka miała wyjść ze szkoły podstawowej około godz. 12.30, ale nie dotarła do domu. Ok. godz. 14 jej matka zgłosiła zaginięcie na policji. 10-latka ostatni raz miała być widziana 200 metrów od domu. Kilka godzin później jej ciało zostało odnalezione przez przechodniów. Niespełna 10-letnia Kristina razem z dwojgiem młodszego rodzeństwa przeprowadziła się niedawno z Irlandii do Mrowin.

Zwłoki dziecka w lesie na Dolnym Śląsku. Policja prosi o pomoc

Policjanci apelują, by osoby posiadające informacje na temat sprawy zgłaszały się telefonicznie - pod 112 lub numery: 693-933-640, 605-535-833, 886-690-991.

Proszą w szczególności o kontakt od osób, które poruszały się samochodem z rejestratorem jazdy, w dniu 13 czerwca 2019 w godz. 8.00-18.00 na trasach: Imbramowice- Pożarzysko; Pożarzysko - Siedlimowice; Imbramowice – Domanice; Mrowiny- Pożarzysko.

Więcej o:
Komentarze (187)
Zabójstwo 10-latki z Mrowin. Świdnicka prokuratura: Udało się zawęzić krąg podejrzewanych osób
Zaloguj się
 • stach_79

  Oceniono 47 razy 35

  Smutne... cały trud rodzica by urodzić, wychować, cała radość dziecka i jego mały piękny świat zostały zamknięte w jedną chwilę przez kompletnego psychopatę bez żadnych uczuć dla jego chwili chorej przyjemności... Dla takich morderstw - kara śmerci!

 • leesha

  Oceniono 26 razy 24

  Nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazic co musiała przezywać ta dziewczynka w ostatnich chwilach swojego zycia.
  Bezwględnie dożywocie dla tego zwyrodnialca, który zgwalcil i zamordował bezbronne dziecko. I zeby musiał zapłacić w dosłownym tego słowa znaczeniu za swój czyn.

 • cleryka

  Oceniono 27 razy 17

  200 metrów od domu dziecko porwane,albo znało mordercę i dlatego zaufało? Policjo śledcza,szukac pedofila wśród mieszkańców!

 • mrdallas

  Oceniono 16 razy 12

  Tak przy okazji: każdy, kto ma szansę zamieszkać w innym kraju, im dalszym tym lepiej, niech nigdy przenigdy tu nie wraca. Nigdy.

 • szalony_jez

  Oceniono 11 razy 11

  Jak znam życie, to ślady biologiczne pozwoliły im zawęzić krąg podejrzanych do mężczyzn. Tyle tego zawężenia.

 • kzet69

  Oceniono 17 razy 11

  Czyli krótko mówiąc nie wiedzą nic, szukają po omacku, reszta to tylko kulsońskie ble ble ble

 • pogromca.katoprawackiej.zarazy

  Oceniono 24 razy 10

  W Polsce chroni się życie. Zarodków i zwyrodnialców. Życie dzieci, kobiet, ofiar nie jest chronione.

 • lottare21

  Oceniono 28 razy 10

  Tylko uważajcie śledczy, żeby stuły w trakcie badań nie znieważyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX