Decyzje WAT po śmierci studenta, który zasłabł po biegu. Wykładowca odsunięty od zajęć

Zajęcia marszobiegu na Wojskowej Akademii Technicznej zostały zawieszone, podjęto też decyzję w sprawie wykładowcy. W środę zmarł student uczelni, który dzień wcześniej zasłabł w czasie biegu.
Zobacz wideo

Tragiczne w skutkach zajęcia odbywały się we wtorek na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W panującym upale studenci biegli na 10 km w pełnym umundurowaniu i z pełnym osprzętem. W czasie biegu trzech z nich zasłabło. Jeden zapadł w śpiączkę, a dzień później zmarł w szpitalu.

TVP.info podaje, że na uczelni podjęto pierwsze decyzje po śmierci studenta. Zajęcia marszobiegu, na których zasłabły trzy osoby, zostały zawieszone. Zaś prowadzący je wykładowca został odsunięty od ich prowadzenia. Rzeczniczka WAT podkreślała, że ma on 30-letni staż pracy

W sprawie śmierci po biegu Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo. Prowadzone jest w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych odpowiedzialnych za bezpiecznie przeprowadzenie zajęć. W ramach dochodzenia przeprowadzona będzie sekcja zwłok i przesłuchania świadków. 

Więcej o: