Awantura o 150-letni dąb w Kazimierzu Dolnym. Ktoś wywiercił w nim dziury i wlewa w nie truciznę

Dąb w Kazimierzu Dolnym rósł w spokoju przez półtora stulecia. Niestety drzewo prawdopodobnie przestanie się rozwijać. Ktoś wywiercił w nim dziury i wlewa w nie truciznę. Wszystko za sprawą konfliktu związanego z nowym ogrodzeniem, z powodu którego mieszkańcy nie są w stanie dojść do swoich domów.
Zobacz wideo

 - Ktoś niszczy drzewo, podlewa je środkiem na chwasty - powiedziała "Wydarzeniom" Polsatu Romana Rupiewicz, aktywistka z lokalnego stowarzyszenia Genius Loci.

Spór o miedzę zabił drzewo?

Sprawa trafiła na policję, która sprawdza, czy ktoś faktycznie zatruwa drzewo. - Dostaliśmy to zgłoszenie od współwłaściciela działki, na której rośnie dąb - powiedziała podkomisarz Ewa Rejn z policji w Puławach.

Problem zaczął się od ustawienia nowego ogrodzenia. Dotychczas mieszkańcy swobodnie docierali do pól i domów, omijając wielki dąb. Teraz jest to niemożliwe. - Tylko czekać, aż dojdzie do rozlewu krwi. Są wyzwiska, wzajemne oskarżenia - powiedział Janusz Kowalski, radny z Kazimierza Dolnego.

Lokalni działacze deklarują, że jeśli urzędnicy nie rozwiążą problemu, będą chronić konające drzewo własnym ciałem.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (214)
Awantura o 150-letni dąb w Kazimierzu Dolnym. Ktoś wywiercił w nim dziury i nalewa w nie truciznę
Zaloguj się
 • cozano

  Oceniono 71 razy 67

  Obyczaje społeczne nadążają niestety za poziomem upadku kultury politycznej w Polsce.

 • arreis65

  Oceniono 63 razy 53

  "zobacz Europo jak pięknie można rzyć " - pisowska intelektualistka beata szydło !!!!

 • miikz

  Oceniono 31 razy 27

  pisdz iel skie katodebilne kacze ciemniaki w akcji.....już mi nawet nie żal tego kraju ciemniaków za pińcet plus których jedyną umiejętnością jest klęczenie!!!!!!

 • rozterka47

  Oceniono 25 razy 25

  Przeciez wiadomo ,że rod ludzki wyginie w swojej większosci z powodu barku tlenu , wody i chemicznego zatrucia , więcej drzew wycinać , więcej betonu wylewać , więcej węgla spalać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX