Lider AGROunii zakłada partię Prawda. Chce startować w wyborach

Michał Kołodziejczak, szef ruchu rolników AGROunia, zakłada partię polityczną. Chce, by wystartowała ona w jesiennych wyborach parlamentarnych. AGROunia w ostatnich miesiącach organizowała głośne protesty, w tym blokady dróg.
Zobacz wideo

W jesiennych wyborach parlamentarnych może startować nowa partia. Założenie swojego ugrupowania zapowiedział lider organizacji rolniczej AGROunia Michał Kołodziejczak - podaje Radio ZET.  Jak mówił, jego partia będzie nazywać się Prawda. 

"Wszyscy chcemy 'być' i zasługujemy, by 'mieć'. Bezpieczeństwo, praca, zdrowie i dom to minimum egzystencji. Ciężko pracujemy, aby zaspokoić te podstawowe potrzeby, a prawda jest taka, że zasługujemy na więcej" - czytamy w deklaracji partii. W jej programie mają znaleźć się kwestie związane z bezpieczeństwem żywności, mieszkaniami socjalnymi, a także likwidacja podatku dochodowego. 

Partia AGROunii dla wszystkich, "którzy nie chcą wchodzić na statek z rozbitkami Schetyny czy Kosiniaka-Kamysza"

Nowa formacja stawia siebie jako alternatywę dla części obecnej opozycji. - Jest to partia skierowana do wszystkich, a szczególnie do tych, którzy nie chcą wchodzić na statek z rozbitkami Schetyny czy Kosiniaka-Kamysza - mówił Kołodziejczak. 

O AGROunii po raz pierwszy głośno zrobiło się zimą tego roku, kiedy rolnicy w ramach protestu blokowali  główne drogi. W marcu zablokowali plac Zawiszy w Warszawie, rozrzucili na jezdni jabłka, słomę i opony, które następnie podpalili. Wśród postulatów było m.in. embargo na Rosję na sprzedaż węgla kamiennego do czasu zniesienia przez Rosję ograniczeń w eksporcie polskich owoców i warzyw, minimum płowa krajowych produktów w marketach, audyt rolniczych związków zawodowych i interwencja na rynku trzody chlewnej.

Więcej o: