Patryk Vega kręci film o polityce. "Namawiano mnie do przesunięcia premiery na po wyborach"

W czwartek pojawiły się pierwsze informacje na temat nowego filmu Patryka Vegi, którego tytuł to "Polityka". Chociaż szczegóły produkcji są pilnie strzeżone, to produkcja zaczęła już budzić emocje wśród polskich polityków.
Zobacz wideo

Dotychczas nowe przedsięwzięcie Patryka Vegi utrzymywane było w absolutnej tajemnicy. "Ze względów bezpieczeństwa" film kręcony był pod całkowicie innym tytułem, a na współpracowników nałożono zakaz udzielania informacji na temat produkcji. Członkowie ekipy produkcyjnej musieli nawet podpisać dokumenty, w których zobligowani zostali do przestrzegania tajemnicy na temat treści filmu.

Nowy film Patryka Vegi. "Polityka" może "ustawić" wyniki jesiennych wyborów?

Środki ostrożności były podobne do tych zastosowanych przez scenarzystów ostatniego sezonu "Gry o tron". Niektórzy aktorzy otrzymywali tylko fragmenty scenariusza, w epizodach, w których występowali. Wszyscy mieli zakaz robienia zdjęć na planie, nie mogli też rozmawiać na temat produkcji z nikim, kto nie był z nią związany. Patryk Vega obawiał się, że wyciek scenariusza może zablokować dalsze prace nad projektem.

Reżyser obecnie pracuje w Tokio nad montażem filmu. Wyjazd do Azji związany był z ryzykiem, że w Polsce coś mogłoby zakłócić jego premierę. W rozmowie z Onetem Patryk Vega przyznał - Komunikowano mi wprost, że ten film uderzy w określone frakcje polityczne i może mieć wpływ na wynik wyborów, dlatego namawiano mnie do przesunięcia premiery na po wyborach i składano różne intratne propozycje.

Patryk Vega wyjaśnił także, dlaczego zajął się tematyką, której do tej pory unikał w swoich filmach. - W moim filmie chcę pokazać polityków takimi, jakimi naprawdę są. Na co dzień widzimy pewną fasadę, obserwujemy to, co oni kreują na potrzeby mediów. W moim filmie widzowie będą mogli zobaczyć, jak zachowują się politycy, kiedy kamery są wyłączone - przekonuje. Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami ma trafić do kin 6 września.

Chociaż do tej pory nie pojawiły się żadne materiały promujące film, to produkcja ta zaczęła budzić już emocje wśród polityków. Przykładem może być posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, która zarzuca reżyserowi, że film ma "ustawić" wynik w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Więcej o:
Komentarze (37)
Patryk Vega nagrywa kolejny film. "Polityka może mieć wpływ na wynik wyborów"
Zaloguj się
 • jan.w2

  Oceniono 24 razy 14

  Sprytny zabieg reklamowy, tłumy będą walić do kin. Ale czy dialogi będą wreszcie głośne i wyraźne?

 • chi-neng

  Oceniono 12 razy 6

  Jezeli reszta jest TAK DOBRA I W TYM SAMYM STYLU CO 'PANNA KRYSIA', to film ten. NIE TYLKO zawazy na wynikach wyborow, ale zrobi furore dziela artystycznego:).

  Juz widze w wyobrazni Kaczynskiego z "mordami zdradzieckimi i kanaliami" na drabibie podpalacowej, furia w jacuzzi, ktory czeka na miejsce w EU...
  Nie pomne szalonego Antka czy Kuchcinskiego, Karczewskiego, Terleckiego, Ziobro...Mazurkowa, Szydlo, Morawieckich i inne Dudy!

 • polakadam

  Oceniono 17 razy 5

  Pis jak wszyscy bolszewicy bardzo dba o propagandę.
  Ten film może im nieco popsuć obraz który sami starają się malować.
  Zamiast niepokalanych wojowników o tzw wartości pokaże gamoni łykających własny ogon.
  A pawłowicz gdyby miała choć trochę obiektywizmu to by ze sobą skoczyła.

 • acototak

  Oceniono 18 razy 4

  Zaraz się okaże, że Vega jest zamieszany w jakieś machlojki i CBA wjedzie mu na kwadrat o szóstej rano. Po wyborach go wypuszczą?

 • tytus.k

  Oceniono 3 razy 3

  Gdyby rzeczywiscie filmy miały zmieniać wyniki wyborów (choćby o 1% dla jednej z partii) byłby to powrót do czasów, gdy sztuka coś znaczyła w życiu Polaka. Czasów "Poematu dla dorosłych" czy choćby "Człowieka z zmarmuru".

 • kiesier

  Oceniono 9 razy 3

  Czyżby Krystyna się czegoś obawiała? Przecież ona jest niepokalana.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 8 razy 2

  Oburzenie pożeraczki sałatek wywołał fakt, że grająca ją (zbyt sztucznie i egzaltowanie) aktorka jest po prostu dużo bardziej atrakcyjna. Nie wolno tak portretować najseksowniejszej wolskiej posłanki!

 • jxl82

  Oceniono 8 razy 2

  "Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami " Życie już dawno wyprzedziło wyobraźnie reżyserów i scenarzystów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX