Komentarze (290)
Greenpeace namawia do rezygnacji z mięsa na kilka dni. "Nawet jeden raz w tygodniu robi różnicę"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • maxstirner

  Oceniono 10 razy 2

  Składam zobowiązanie, że w tym tygodniu zjem 4 razy wiecej niż normalnie. Bo lubię i mi wolno. Bo mogę pokazać gdzie ja was lewacy mam.

 • har_am

  Oceniono 10 razy 2

  Greenpic dostał przelew od plantatorów szczawiu i mirabelek że lobbuje przeciw jedzeniu mięsa ?

 • januszasj

  Oceniono 12 razy 2

  Dawno, dawno temu mój przodek zlazł z drzewa, aby zakosztować uroków życia na dolnym piętrze lasu. Oprócz bananów można tam było znaleźć małe gryzonie, których mięso miało zupełnie inny smak od roślin i owoców, których było coraz mniej, w miarę wzrostu populacji małpoludów. Okazało się jednak, że na poziomie gleby żyją drapieżniki, w większości silniejsze od małpoluda i aby je pokonać trzeba użyć mózgu ! I przez tysiące, tysiące lat, z pomocą doskonalącego się z konieczności mózgu małpolud przekształcał się w naszego INTELIGENTNEGO przodka. A małpoludy, którym wystarczały banany, pozostały na drzewach, do których powrotu wam - weganie - serdecznie życzę !

 • adok1103

  Oceniono 12 razy 2

  Możecie mnie pocałować tam gdzie słońce nie dochodzi

 • jack_flash

  Oceniono 10 razy 2

  Za PRL - byl bezmiesny poniedzialek. GreenPiS i komunisci to bracia w ideologii. Z reszta GreenPiS bral kase garsciami z ZSRR.

 • kocurimysza

  Oceniono 6 razy 2

  Ciekawe co Kombinuja Piszac Ochorobach z powodu jedzenia miwsa ???? chca wprowadzic znow Kartki - Reglamentacje jak za komuny i wysylac na eksport mieso ?????.

 • platonis

  Oceniono 8 razy 2

  Jeśli by te mięso robili uczciwie i bez chemii to nie byłoby takich zagrożeń.
  Ludzkość od zarania jadła mięso i jakoś przetrwali. Zgodzę się że wg badań jest zagrożenie zdrowia,jednak tą logiką idąc nie można niczego jeść bo w sklepach wszystko jest na bazie chemii.

 • 31.februarius

  Oceniono 18 razy 2

  "Organizacja Greenpeace zachęca z tej okazji, by pochwalić się w mediach społecznościowych rezygnacją z mięsnych posiłków."

  No to się chwalę;
  przez cały tydzień, ba, do końca czerwca, nie zjem ani jednego bobra.
  Podkreślam; nie zjem!

 • bromba11

  Oceniono 14 razy 2

  Najważniejsze żeby nie jeść wieprzowiny. I mieć w domu mleczny nóż.

 • vito14

  Oceniono 3 razy 1

  Bzdurne akcje które nie wiadomo co mają na celu. To nie zwierzęca produkcja jest najbardziej szkodliwa dla środowiska w rolnictwie głównie wielkopowierzchniowe monokultury ze stosowanymi na nich nawozami, herbicydami i pestycydami. Ale to i tak nie rolnictwo jest najgorsze dla środowiska ale nasz pęd do rozwoju cywilizacji i wszech obecna chemia, plastik, cały przemysł, górnictwo, motoryzacja. Każdy dziś ma telefon komórkowy do produkcji którego używa się rzadkich metali których wydobycie jest skrajnie szkodliwe dla środowiska. Za dzieciaka kąpaliśmy się raz w tygodniu dziś wszyscy robią to prawie codziennie, ile dziś zużywamy żeli do mycia, szamponów, chloru do toalety, płynów do naczyń, proszków i zmiękczaczy do prania itp. itd. i wszystko to płynie do rzek. To cywilizacja z której korzystamy codziennie zabija środowisko.

 • jaceq

  Oceniono 3 razy 1

  KROK 1
  W niedzielę 16-go uwędziłem sobie boczki, szyneczkę, polędwicę, baleronik i kiełbasy. Dzień wcześniej masarz przyniósł salceson i pasztetową (sam nie umiem zrobić).

  KROK 2
  Po odłożeniu zapasów na tydzień bezmięsny, resztę zamroziłem.

  KROK 3
  Pięknie wyglądające wędliny obfotografowałem i zamieściłem na pejzbuku, tłyterze, instagramie i 3 innych serwisach społecznościowych z hasztagiem #WŁASNEPYSZNE

 • romad2447

  Oceniono 1 raz 1

  George Carlin mial racje, nas nie bedzie a planeta bedzie.

 • elzbieta09

  Oceniono 7 razy 1

  Od kilku lat nie jem ssaków
  Rzadko, coraz rzadziej jem drób lub ryby. Unikam hodiwlanych ryb i kur hodowanych w warunkach niehumanitarnych. Coraz bluzej jestem pelnego wegeterianizmu. Z czasem moze nawet weganizmu. Robię to ze względu na tortury, jakie przechodzi zwierzę od urodzenia zanim zjedzą je ludzie. Roslinne jedzenie jest smaczniejsze i zdrowsze.

 • robmar2007

  Oceniono 3 razy 1

  Wszystko ok. Ale też walczmy o to, by ludzie się nie rozmnażali, bo jest ich za dużo, by nie kupowali psów i kotów, bo te zwierzęta też trzeba karmić mięsem. Gazy cieplarniane nie są wytwarzane tylko przez krowy...

 • felicjan.dulski

  Oceniono 11 razy 1

  Bezmięsne karmienie się, chyba że byle, czym wychodzi drożej!

 • Jerzy Kołodziej

  Oceniono 13 razy 1

  No to sobie wpie...lajcie brukiew i marchewkę!
  A ja już mam schłodzone piwko i kiełbaski się pieką na grillu. I proszę po prostu nie osmieszajcie się.
  ( ostatnio jakaś sieć fast foodów proponuje kiełbaski całkowicie roślinne! Ludzie kiełbasa to potrawa z mięsa. Z roślinek może być sałatka)

 • autonomy

  Oceniono 15 razy 1

  Greenpeacowi bandyci jeszcze trochę i będą namawiać do zaprzestania oddychania, bo wg nich ten proces zabiera tlen i generuje CO2.
  Trochę dziwi mnie to, że Polska nic z tym nie robi, przecież ta organizacja już dawno powinna być oficjalnie uznana za organizację terrorystyczną.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 21 razy 1

  Do stachanowców Anno Domini 2019:
  1. Złóż zobowiązanie komsomolskie, że będziesz żreć trawę
  2. Znajdź jeden konkretny powód, by trawę przegryźć słomą
  3. Foto/wideo opublikuj 17 czerwca z hasztagiem... a nikt normalny na to nawet nie nasra.

  Organizacja Greenpeace zachęca do przypinania się do drzew bezmięsnych. Zaś w politycznych akcjach mafijnej organizacji GreenPeace przeżyjesz naprawdę wspaniałe przygody:
  Https://oko.press/sprawdzanie-miejsc-intymnych-trzymanie-w-kajdankach-przez-12-godzin-tak-policja-obeszla-sie-z-aktywistami-greenpeace/

  A potem to już będzie z górki:
  Https://wolnosc24.pl/2019/06/17/ekoszalency-nas-wykoncza-niemieccy-zieloni-chca-zakazac-hodowli-zwierzat/

 • z.04.2019

  Oceniono 13 razy 1

  Jeść tą przerabianą padlinę , chyba że tylko była produkowana na eksport ?! Póżniej coś z mięsa zafałszowali i na eksport i tak w koło. Za pis-u co roku afera z ubojem chorych sztuk lub przerobem padłych.

 • piotr0403

  Oceniono 7 razy 1

  Społeczeństwa wielu krajów mają problem z nadwagą i chorobami cywilizacyjnymi , które coraz bardziej rozprzestrzeniają się pomimo promowania żywności opartej na węglowodanach, w związku z tym mam pytanie skoro jest to taka zdrowa dieta to dlaczego nie przekłada się to na stan zdrowia społeczeństwa?

 • gaciekesikowej

  Oceniono 17 razy 1

  ludzie co wy za herezje wypisujecie, kotleciki, pulpeciki, zraziki, roladki i wiele innych toż to palce lizać. Ludzie od zarania dziejów polowali na mamuty więc nie piszcie nie prawdy. Do wszystkiego jest potrzebny jedynie umiar i różnorodność w diecie i to wszystko.

 • magton

  0

  Mam takie pytanie czy bardziej ekologiczny jest np stary 30to letni Mercedes W124 z przebiegiem 2mln km czy nowa Toyota hybrydowa? Otóż to stare auto spala podobna ilość paliwa i wytrzymuje 30 lat a nowe wynalazki może i mniej emitują trujących substancji ale wytrzymują max 10 lat i trzeba zużyć nieporównywalnie więcej energii do wyprodukowania tego, przy czym później jest problem z utylizacją akumulatorów. Tak samo jest z jedzeniem mięsa bo ono samo w sobie nie szkodzi ludziom problem polega na tym w jaki sposób było wyprodukowane

 • tomekmarian

  0

  Ten cały świat jest teraz chory, od kiedy to mięso zwiększa ryzyko raka jelita grubego podejrzewam że 90% czytających artykuł nie zna smaku krowiego mleka tylko to przetworzone świeże z butelki z terminem 7-10 dni (od zawsze świeże mleko starczało na 2 max 3 dni a z tego co zostało babcia robiła zsiadłe mleko albo śmietane) albo co gorsza UHT termin ważności około 9miesięcy a wspólnego to ma tyle z mlekiem co parówka z kiełbasą albo kaszanką ze świeżo ubitej świni... (bo ta ze sklepu to dalej droższa parówka) Czasy się zmieniają, życie...

 • ian Koski

  Oceniono 2 razy 0

  Chodź Jasiu zobacz tak wygląda kiełbasa wyborcza jak na zdjęciu, a po wyborach prezes wymyśli ją w aerozolu przy bezpośredniej i i nieodzownej pomocy Pinokia

 • kapri

  Oceniono 4 razy 0

  FUCK OFF!!! Sami zryjcie zielenine!

 • viking2

  Oceniono 8 razy 0

  Nawet bym sie zgodzil. Pod jednym warunkiem: potem zrezygnujmy z Greenpeace na kilka stuleci...

 • Daniel Kepinski

  Oceniono 8 razy 0

  Świat dąży by ludzie żarli soję kukurydzę w cenie mięsa 20zl są kilo guwna o smaku sojowym koszty produkcji 15groszy kilo słowo klucz produkty żywnościowe nie jedzenie pożywienie

 • fflintstone

  Oceniono 8 razy 0

  ja jestem ciekawy kto by sie miesem najadaj, jak sam by musial se ten obiad zabic......

 • ela-007

  Oceniono 4 razy 0

  "Jeśli bliska jest ci ta idea, możesz wesprzeć Greenpeace, które w Polsce prowadzi szereg działań w tym zakresie." Jednak nie ma szans na to żeby ktoś nie wyciągał ręce cołaskę.

 • galienous

  Oceniono 14 razy 0

  Chrońmy planetę przed weganami zanim zjedzą wszystkie rośliny które produkują życiodajny tlen!

 • gelbigel

  Oceniono 14 razy 0

  miliony krów i świń chodowlanych produkują tyle gazu cieplarnianego dla tego że taki kowalsky musi wpie...ć kotleta dziennie, równowaga raczej jest zakłócona bo natura nie doprowadziłaby do takiego czegoś.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 16 razy 0

  >Greenpeace namawia do rezygnacji z mięsa na kilka dni

  To byłą tylko kwestia czasu.
  Oszołomy posuwają się coraz dalej.

 • eclipse23

  Oceniono 16 razy 0

  polski janusz patriota juz od dziecka jest oswajany z kiełbasami najpierw bierze od księdza ,..

 • stagrz20

  Oceniono 1 raz -1

  Nowa Europa jest coraz głupsza.

 • student_zebrak

  Oceniono 5 razy -1

  nawolywania grinpicu nie robia na mnie wrazenia, bede jadl to, na co mam ochote, co mi sluzy.
  Jedynym prawidlowym zachowaniem jest ignorowanie grinpicu. Nie mam za grosz zaufania do ich propagadowej gadki. Kto ich utrzymuje?

 • olywerus

  Oceniono 5 razy -1

  kiedy protesty pod wycinkę lasów pod wiatraki?

 • brylant1

  Oceniono 13 razy -1

  Janusz i Grażyna Polaki Patrioty od dziecka mają wpajane i wciskane że bez kiełbasy ani rusz. Kiełbaska w zakrystii, kiełbaska na grill, kiełbaska wyborcza... a Janusz się tylko oblizuje i łyka następny kawałek...

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 11 razy -1

  << nie będziesz >>
  Grinpisy to jakies mamusie i tatusie ? A paszli won, nawiedzeni szantazysci i “moralne autorytety”.

 • bogdan19741974

  Oceniono 9 razy -1

  bobra nie,miesa nie,soli nie,ryby tez nie/olow/to kur..trawe zrec

 • destylacja

  Oceniono 15 razy -1

  -=-=-=-=-=-=-
  Jakby postępacy nie wiedzieli to "katole" prowadzą taką "akcję"
  od wieków
  w każdy piątek i w post.

 • bardzoupierdliwy

  Oceniono 11 razy -1

  A ja bez wezwań i apeli, dotychczas mięsożerca ze szczególnym uwzględnieniem kiełbasek, rzuciłem miecho 4 miesiące temu. Dla siebie. Po miesiącu 6 kg mniej. Czuję się lepiej. Ale nikogo nie namawiam. Każdy ma swój rozum.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 11 razy -1

  Biskupi Zielonej Religii ogłosili, że w 2030 Koniec Świata = więc mam to w poważaniu

 • makary_firsztukk

  Oceniono 15 razy -1

  Ktoś gra na giełdzie; próbuje podbijać wartość zakontraktowanych warzyw. Wykupili w Greenpeace akcję pod nazwą Tydzień Bez Mięsa za kilkadziesiąt tysięcy, a zarobią na tym miliony.

 • jack_flash

  Oceniono 13 razy -1

  Do GreenPiS - polskie spoleczenstwo bylo na "odwyku" miesnym od wrzesnia 1939 do poczatku lat 90-tych. Z reszta w wyniku komunistycznej dominacji ZSRR, od ktorych GreenPiS dostawal potezna kase (jako organizacja "postepowa"). NIech inni przez jakis czas sobie nieco ogranicza.

 • elasp

  Oceniono 11 razy -1

  Wyginięcie wszystkich ludzi znacząco poprawi kondycję środowiska naturalnego. Może więc zbiorowe samobójstwo będzie najbardziej proekologicznym rozwiązaniem?

 • superpolpol

  Oceniono 19 razy -1

  #walciesię!

 • tkslazek

  Oceniono 21 razy -1

  Zatrważające dane dotyczące jedzenia mięsa:
  - jest bezkonkurencyjnie smaczne
  - jest bezkonkurencyjnie sycące
  - jest niezastąpionym dostarczycielem białka

  No, zgroza, lemingi. ZGROZA!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX