Pogoda na Boże Ciało. Czy nadchodzący długi weekend będzie słoneczny?

Przed nami kolejny długi weekend. 20 czerwca wypada Boże Ciało, co oznacza, że najbliższy czwartek jest dniem wolnym od pracy. Biorąc jeden dzień urlopu, możemy cieszyć się czterodniową przerwą od zawodowych obowiązków. Czy w tym terminie dopisze nam pogoda?
Zobacz wideo

Synoptycy prognozują, że w Boże Ciało będzie upalnie. W kolejny czwartek temperatura będzie wahać się od 27 do 33 stopni. Najcieplej będzie w Poznaniu i Zielonej Górze, a także w Łodzi (32 stopnie) oraz  Wrocławiu i Bydgoszczy (32 stopni). Najniższą temperaturę wskażą tego dnia termometry w Gdańsku oraz Krakowie, Rzeszowie i Lublinie (28 stopni). W przeważającej części kraju będzie słonecznie, jednak w województwach lubelskim, podkarpackim oraz świętokrzyskim mogą zdarzyć się przelotne opady deszczu, a lokalnie także burze.

Pogoda na długi weekend. Po upalnym Bożym Ciele aura zacznie się powoli zmieniać

Kolejny dzień długiego weekendu będzie niemal tak samo ciepły jak Boże Ciało. W piątek termometry wskażą od 26 stopni na Pomorzu do 31 stopni na Dolnym Śląsku. Meteorolodzy prognozują, że 21 czerwca będzie słonecznie, ale nie wykluczają przelotnych opadów w okolicach Lublina, Gdańska, Bydgoszczy, Poznania i Wrocławia. 

W sobotę w większości regionów temperatura nieco spadnie i będzie wahać się w granicach 24-29 stopni. Wyjątkami będą województwo łódzkie i mazowieckie, gdzie temperatura przekroczy 30 stopni. Tego dnia nie zabraknie słońca na południu kraju, ale na północy pojawi się sporo chmur, które przyniosą przelotne opady deszczu.

Długi weekend zakończy się burzowo. Synoptycy prognozują, że pioruny i intensywne opady deszczu będziemy obserwować przede wszystkim na zachodzie i w centrum kraju. Na wschodzie będzie słonecznie, choć możliwe są także przelotne opady. Tego dnia odnotujemy ochłodzenie - termometry wskażą od 23 stopni nad morzem do 26 stopni przy wschodniej granicy Polski. 

Więcej o: