Pogoda na dziś - poniedziałek 17 czerwca. Wreszcie odpoczniemy od upałów - dziś od 22 do 25 stopni

Pogoda na dziś - poniedziałek 17 czerwca. W nadchodzącym tygodniu czeka nas krótki odpoczynek od upałów. Na zachodzie i północy piękny, słoneczny dzień - deszcz i burze możliwe tylko na południu kraju.
Zobacz wideo

Po kilkunastu dniach upałów najbliższe dni będą dla nas odpoczynkiem od upałów. W poniedziałek synoptycy zapowiadają temperaturę maksymalną od 22 do 25 stopni.

Temperatura. Wreszcie długo wyczekiwane spadki temperatur

W pierwszy dzień nowego tygodnia temperatura w Polsce będzie niższa, dzięki czemu na kilka dni zapomnimy o upałach, które w naszym kraju pojawiły się przez napływ ciepłego powietrza z Afryki. W poniedziałek najniższą temperaturę w ciągu dnia, 22 stopnie, pokażą termometry w Gdańsku, Olsztynie i Opolu. Jeden stopień więcej prognozowany jest w województwach podlaskim i lubelskim. Najcieplej będzie z kolei we Wrocławiu i Zielonej Górze - tam maksymalnie 25 stopni. W pozostałych regionach synoptycy zapowiadają 24 stopnie.

Pogoda na dziś - poniedziałek 17 czerwca.Pogoda na dziś - poniedziałek 17 czerwca. gazeta.pl

Opady. Dziś w większości kraju bezchmurne niebo. Deszcz i burze tylko na południu Polski

Zachmurzenie umiarkowane prognozowane jest dziś dla wschodniej i południowej Polski. Na zachodzie i północy zapowiadane jest niemal bezchmurne niebo. Lokalne opady deszczu i burze mogą pojawić się w województwach lubelskim, małopolskim, śląskim i podkarpackim. W pozostałych regionach nie będzie padać. Synoptycy zapowiadają na dziś wiatr słaby oraz umiarkowany zwłaszcza podczas burz. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: