Wielkopolska. Wybuch gazu w domu, trzy osoby ranne. Budynek nie nadaje się do użytku

W czwartek późnym popołudniem doszło do wybuchu gazu w jednym z domów wielorodzinnych w miejscowości Zagórów w województwie wielkopolskim. W wypadku ranne zostały trzy osoby. Budynek został mocno uszkodzony.
Zobacz wideo

Jak podaje "Głos Wielkopolski" do wybuchu gazu doszło w Zagórowie przed godziną 19 w budynku zamieszkiwanym przez kilka rodzin. Na miejsce przyjechało 14 zastępów straży pożarnej oraz grupa poszukiwawczo-ratownicza z wyszkolonym psem.

Zagórów. Wybuch gazu w domu wielorodzinnym - trzy osoby zostały ranne

W wypadku ranne zostały trzy osoby, które znajdowały się w pomieszczeniu, gdzie wybuchł gaz. Poszkodowani z poparzeniami oraz jedna osoba ze złamaną ręką zostali przewiezieni do szpitala w Słupcy. Mimo początkowych informacji, okazało się, że w wyniku wybuchu gazu nie ucierpiało żadne dziecko.

Zawaliła się jedna ze ścian wewnętrznych domu. Po ugaszeniu pożaru budynek sprawdził inspektor nadzoru budowlanego, który uznał, że dom nie nadaje się do użytkowania. Cztery rodziny otrzymały już tymczasowe lokale zastępcze.

Dziennikarzom portalu slupca.pl o wypadku opowiedział strażak OSP Zagórów Tomasz Pruszyński, który był pierwszą osobą, która udzieliła pomocy rannym - Moim obowiązkiem jako strażaka jest udzielać pomocy. Po drodze do remizy spotkałem ludzi, którzy naprowadzili mnie na budynek, gdzie wybuchł gaz. Nie zastanawiałem się, wbiegłem do mieszkania, gdzie byli uwięzieni ludzie. (...) Otworzyłem drzwi, które blokowała wyrwana w wybuchu rura wodociągowa. Potem odkręciłem butlę gazową i wyniosłem ją z budynku. Starsza kobieta i jej syn wyszli z domu o własnych siłach. Po chwili pojawili się koledzy i przejęli oni resztę działań - opisywał strażak.

Więcej o: