Ujawnił się autor książki "Obcym alfabetem" o aferze podsłuchowej. Jest w niej wątek rosyjski

W poniedziałek w księgarniach ukaże się książka "Obcym alfabetem. Jak ludzie Kremla i PiS zagrali podsłuchami" autorstwa dziennikarza "Polityki" Grzegorza Rzeczkowskiego. Jak twierdzi Rzeczkowski, tropy ws. afery podsłuchowej "prowadzą przez Cypr pod sam Kreml".
Zobacz wideo

Jeszcze na początku tygodnia nie było nawet wiadomo, kto napisał książkę o aferze podsłuchowej. Teraz wiemy już o wiele więcej. "Obcym alfabetem. Jak ludzie Kremla i PiS zagrali podsłuchami" - taki tytuł nosi publikacja autorstwa dziennikarza "Polityki" Grzegorza Rzeczkowskiego, dotycząca afery podsłuchowej. 

Afera wybuchła 14 czerwca 2014 r., kiedy tygodnik "Wprost" opublikował stenogramy z nielegalnie nagranych w warszawskich restauracjach rozmów polityków. W styczniu 2017 r. za zlecenie ich nagrywania został na 2,5 roku więzienia skazany biznesmen Marek Falenta.

Nikt do końca nie zbadał, dokąd tak naprawdę prowadzą tropy z restauracji „Sowa & Przyjaciele”, choć premier Donald Tusk mówił o scenariuszu pisanym "obcym alfabetem". Ta książka dowodzi, że łańcuszek powiązań prowadzi do Rosji, a konkretnie do osób związanych z Kremlem i jego tajnymi służbami

- czytamy w zapowiedzi książki na stronie wydawnictwa Arbitror.

"Obcym alfabetem. Jak ludzie Kremla i PiS zagrali podsłuchami"

"Falenta był w tej rozgrywce pionkiem – zdeprawowanym i zdemoralizowanym – ale jednak tylko pionkiem. Prawdziwi zleceniodawcy i beneficjenci afery podsłuchowej są lokatorami gmachów przy placu Czerwonym. A ich wspólnicy w tym procederze rządzą Polską" - dodaje wydawca.

"Pokazuję w książce nie tylko to, jak ludzie PiS rozgrywali podsłuchy, ale przede wszystkim dokąd prowadzą tropy z restauracji Sowa. Wiele tropów. A prowadzą przez Cypr pod sam Kreml" - komentuje na Twitterze autor książki Grzegorz Rzeczkowski.

Książka ma ok. 240 stron. - W normalnych, demokratycznych warunkach informacje zawarte w tej książce wywołałyby wielkie zamieszanie. Jak będzie w Polsce, nie wiem - mówił kilka dni temu w rozmowie z Gazeta.pl Marcin Celiński, współzałożyciel wydawnictwa.

Więcej o:
Komentarze (233)
Ujawnił się autor książki "Obcym alfabetem" o aferze podsłuchowej. Jest w niej wątek rosyjski
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 74 razy 60

  To było wiadomo od dawna , pis i ruscy są przyjaciółmi od dawna a Niemcy to wróg

 • hikuj13

  Oceniono 64 razy 58

  wystarczy IQ powyżej 50 żeby zrozumieć że jakaś falenta tego nie wymyśliła
  to są metody ludzi ze służb a falenta dostał od nich zlecenie

 • antypiss

  Oceniono 51 razy 49

  "W normalnych, demokratycznych warunkach informacje zawarte w tej książce wywołałyby wielkie zamieszanie". Tu jest Wolska, pińćset plus panie, nie przeszkadzaj pan. My tu "reformy" robimy.

 • vibhisana

  Oceniono 43 razy 41

  Ta książka jest jasnym wskazaniem, że "wierchuszka" PiS jest zmontowana z "sierot po PRL", które "za Boga" się do tego nie przyznają, ale dały wiele dowodów, że marzą o powrocie autorytaryzmu ala PRL. Nawet jak Kaczyński kiedyś odejdzie, to zostawi armię takich zamordystów.

 • robson15

  Oceniono 42 razy 40

  To było do przewidzenia. Starczy zadać sobie pytanie kto na tym najbardziej skorzystał?
  Po pierwsze PIS, taśmy pomogły mu objąć władzę.
  Po drugie Rosja, nie trzeba teorii spiskowej by zauważać że PIS powoli wyprowadza Polskę z UE, co jest właśnie na rękę Rosji.
  Nie oszukujmy się jednak póki prokuratura będzie sterowana przez mgr. Zero prawda nie ujrzy światła dziennego. Będą kręcić, mataczyć. Ciemny pisowski ludek będzie karmiony kłamliwą papką przez reżimową szczujnię TV PIS.

 • say69mat

  Oceniono 40 razy 38

  Co wie, a czego nie mówi na temat katastrofy w Smoleńsku Jarosław Kaczyński???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX